Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności
Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Porajowie

18 Październik 2019

18 października, w Szkole Podstawowej w Porajowie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Aktu pasowania na uczniów dwóch klas pierwszych dokonała dyrektor szkoły Grażyna Jarosz.

Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy

18 Październik 2019

16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju zorganizowała zajęcia z pierwszej pomocy, podczas których uczestnicy podjęli próbę bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy.

Spotkanie polsko-niemieckie w Świeradowie Zdroju

17 Październik 2019

Uczniowie ze szkoły w Opolnie Zdroju i szkoły w Ostritz uczestniczyli w trzydniowym spotkaniu w ramach współpracy transgranicznej. Świeradów Zdrój jest doskonałym miejscem na praktyczną realizację treści ekologicznych.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Działoszynie

17 Październik 2019

17 października, w Szkole Podstawowej w Działoszynie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów. Aktu pasowania jedenastu pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Irena Michalik.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4

15 Październik 2019

W poniedziałek, 14 października, w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni. Do szkolnego grona dołączyły dwie klasy pierwsze. Aktu pasowania pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Jolanta Medycka.

Dzień Edukacji Narodowej

14 Październik 2019

Szanowni Dyrektorzy, Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
w tym szczególnym dniu życzę Państwu wytrwałości, spokojnej pracy wykonywanej w poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji.

Ostatnia „Kuratorka”

8 Październik 2019

W dniach od 26 do 28 września 2019 r. odbyła się prawdopodobnie ostatnia (komandor rajdu ma ponad 80 lat), 45. edycja Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej, czyli tzw. „Kuratorka”. To jedna z najbardziej cenionych imprez turystyki kwalifikowanej na terenie województwa dolnośląskiego, przeznaczona dla dzieci i młodzieży. Gospodarzem tegorocznego rajdu były Kowary, gdzie spotkali się wszyscy zawodnicy na uroczystym zakończeniu.

Pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3

7 Październik 2019

W piątek, 4 października, w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły. Do tego zaszczytnego grona dołączyły trzy klasy pierwsze. Aktu pasowania pierwszoklasistów dokonała dyrektor szkoły Beata Wiśniewska.

"My pierwszaki jesteśmy już uczniami"

27 Wrzesień 2019

W czwartek 26 września pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej nr 1 wstąpili w szeregi społeczności „Jedynkowiczów”.

Uwaga cyfrowo kompetentni!

9 Wrzesień 2019

Od dzisiaj (9.09.2019 r.) rozpoczynamy zajęcia w ramach projektu "Cyfrowo kompetentni".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 Wrzesień 2019

W poniedziałek 2 września po wakacyjnej przerwie do szkół powrócili uczniowie. 

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęło w naszej gminie łącznie 2193 uczniów. Do przedszkoli uczęszcza 669 dzieci. W szkołach podstawowych jest 1703 uczących się, w tym 203 pierwszoklasistów. Do bogatyńskiego Ogólniaka uczęszcza 108 uczniów, w tym 72 w klasach pierwszych. Górnik zasila 382 uczniów, z czego 196 to uczniowie klas pierwszych. Wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy wielu sukcesów oraz 100% frekwencji.

Oferta Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich

5 Sierpień 2019

Co zrobić gdy nauka nie jest mocną stroną dziecka? Co zrobić gdy dziecko nie uzyskało promocji do następnej klasy, i to po raz kolejny? Jak pomóc dzieciom, które do sukcesu dążą inną drogą niż średnia ocen? Na to i wiele innych pytań odpowie Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Ząbkowicach Śląskich.

Program XVII edycji "Stypendia Pomostowe (Segment IA)"

3 Lipiec 2019

Uprzejmie informuję, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jako wsparcie wstępnej rekrutacji kandydatów w roku Akademickim 2019/2020, kontynuuje realizację Programu XVII edycji "Stypendia Pomostowe (Segment IA)".

Oferta rekrutacyjna ZSZ w Bogatyni

17 Czerwiec 2019

Poniżej przedstawiamy ofertę rekrutacyjną Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni.

Przesiewowe badanie słuchu

17 Czerwiec 2019

W dniach od 12-14 czerwca 2019 w szkołach na terenie miasta i gminy Bogatynia zostały przeprowadzone badania przesiewowe słuchu dla dzieci z klas I-III w ramach projektu "Po pierwsze zdrowie w Bogatyni", którego sponsorem jest Fundacja PGE. Ponadto 14 i 15 czerwca badania prowadzone były również na parkingu przed Urzędem Miasta. Badania te skierowane były do wszystkich mieszkańców Gminy Bogatynia i skorzystało z nich ponad 120 osób.

"Po pierwsze zdrowie w Bogatyni"

12 Czerwiec 2019

W dniach od 12-14 czerwca 2019 w szkołach na terenie miasta i gminy Bogatynia zostaną przeprowadzone badania przesiewowe słuchu dla dzieci z klas I-III w ramach projektu "Po pierwsze zdrowie w Bogatyni", którego sponsorem jest Fundacja PGE.

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni

10 Czerwiec 2019

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni dla absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych.

Cyfrowo kompetentni

5 Czerwiec 2019

Rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Cyfrowo kompetentni” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Radni z 4B

3 Czerwiec 2019

W ub. piątek grupa dzieci z bogatyńskiej "Trójki", wraz z wychowawcą, gościła w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni. Czwartoklasiści spotkali się z burmistrzem, próbowali także swoich sił jako radni.

Bogatyńscy krajoznawcy z „Trójki” w czołówce Polski

3 Czerwiec 2019

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 roku, w Augustowie w województwie podlaskim, odbył się Finał Centralny XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. OMTTK PTTK jest imprezą, której istotą jest rywalizacja i współzawodnictwo o miano najlepszego trzyosobowego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego w Polsce. Turniej organizowany jest nieprzerwanie od 1972 roku.