Jesteś tutaj: Strona główna / OCHRONA ŚRODOWISKA / Aktualności
Kto rozpoznaje psa na fotografii?

29 Listopad 2016

Szukamy właściciela psa. Czy ktoś z Państwa rozpoznaje pieska?

Spotkanie konsultacyjno-informacyjne

22 Listopad 2016

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia zaprasza serdecznie na spotkanie konsultacyjno-informacyjne, na którym zostaną omówione założenia przedstawionego poniżej programu. Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2016 (piątek) o godz. 16.00 w kawiarni ATENA w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Informacja dla osób opiekujących się wolno żyjącymi kotami

10 Listopad 2016

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia informuje, że w dniach od 28.10.2016 r. do 28.11.2016 r. wydawana będzie karma Opiekunom wolno żyjących kotów w obszarze gminy Bogatynia zgodnie z § 7 Uchwały Nr XXXI/237/16 z dnia 29.03.2016 r. w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt z terenu Gminy Bogatynia na 2016 rok.

Gdzie zgłaszać sprawy dotyczące zwierząt

9 Listopad 2016

Gdzie zgłaszać wszelkie sprawy odnoszące się zwierząt: chorych, rannych lub martwych w wyniku kolizji drogowych, gdy zaginą, opuszczonych, porzuconych, wałęsających się luzem, zbiegłych gospodarskich?

Listy dla Ziemi

7 Czerwiec 2016

Trwa Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi, jest on częścią ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej.  123 prace, na które można głosować, zostało wybranych spośród setek nadesłanych listów napisanych w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w całym kraju. 

Listy dla Ziemi

18 Kwiecień 2016

Miasto i Gmina Bogatynia po raz trzeci znalazła się na liście uczestników ogólnopolskiej akcji proekologicznej pn. pisanie Listów dla Ziemi. Edukacyjna akcja pod patronatem Ministerstwa Środowiska została zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej w 2013 roku. Program jest dedykowany przedszkolakom, uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Wypuszczenie zajęcy

16 Grudzień 2015

We wtorek 15 grudnia gmina Bogatynia została zasilona w zające. Zwierzęta zostały wypuszczone na terenie hałdy w okolicach Zatonia oraz na terenie Jasnej Góry. Zające przyjechały z hodowli z okolic Polanicy Zdroju. Zasileniem terenu zajęli się przedstawiciele Bogatyńskiego Koła Łowieckiego „Diana”.

Uwaga! Polowanie na dziki

30 Wrzesień 2015

Koło Łowieckie DIANA informuje, że z uwagi na informacje o pojawieniu się dzików na przedmieściach miasta Bogatyni (ścieżka pieszo rowerowa), w dniu 3 października 2015 r. (sobota), na terenie obwodu łowieckiego 200 zostanie przeprowadzone zbiorowe polowanie. Miejsce polowania obejmie również okolice Zalewu, łąki i pola znajdujące się w pobliżu ścieżki pieszo rowerowej.

Do właścicieli zwierząt

3 Lipiec 2015

W związku z informacjami o prognozowanych upałach na terenie powiatu przypominamy o obowiązku zapewnienia przez właścicieli lub opiekunów zwierząt stałego dostępu do wody zarówno zwierzętom gospodarskim jak i domowym.

Nie dotykaj zwierzyny

17 Kwiecień 2015

Potulny i łasy zwykle na pieszczoty Mruczek pogryzł Panią w Bogatyni. Kot jest zwierzęciem wolnożyjącym, przebywa w okolicach myjni samochodowej przy ul. Zygmuntowskiej w Bogatyni, dokarmiają go mieszkańcy, jest zadbany. Na prośbę sanepidu i Powiatowego Lekarza Weterynarii zwierzę przewieziono do Punktu Czasowego Przechowywania Zwierząt na 2-tygodniową obserwacją w kierunku wścieklizny.

Zgłoś potrącenie

17 Kwiecień 2015

Pamiętajmy o zgłaszaniu faktu potrąconych zwierząt nawet, jeżeli to my byliśmy sprawcami wypadku! Kilkanaście minut może wystarczyć, aby uratować życie rannemu zwierzęciu.

Listy dla Ziemi

15 Styczeń 2015

Z końcem 2014 r. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska-Białej. W konkursie wzięło udział prawie 50 tysięcy uczniów z całego kraju.

Zmiana godzin otwarcia PSZOK

8 Styczeń 2015

Z końcem 2014 r. zmieniły się godziny otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zgorzeleckiej w Bogatyni, wraz ze zwiększeniem zakresu przyjmowanych odpadów segregowanych bez limitu.

Zapobieganie bezdomności w programach opieki nad zwierzętami w Polsce

10 Grudzień 2014

W dniu 8 grudnia 2014 roku w Ponadregionalnym Centrum Kongresowym w Pawłowicach we Wrocławiu odbyła się II Konferencja, której tematem przewodnim było zapobieganie bezdomności zwierząt w programach opieki nad zwierzętami w Polsce.

Zasady dobrych praktyk w sprawie programów opieki nad zwierzętami bezdomnymi

17 Listopad 2014

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgorzelcu przekazuje ścieżkę dostępu do strony, na której umieszczono "Zasady dobrych praktyk w sprawie programów opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt, uchwalanych przez rady gmin".

Zasady postępowania ze zwierzętami łownymi w szczególnych przypadkach

24 Listopad 2014

Na prośbę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgorzelcu publikujemy informację dotyczącą postępowania ze zwierzętami łownymi w szczególnych przypadkach.

Powiadomienie o zamiarze dokonania uboju zwierząt

10 Grudzień 2014

Na prośbę Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgorzelcu publikujemy informację dla osób mających zamiar pozyskiwać mięso na użytek własny z cieląt do 6 miesięcy, owiec i kóz.

W załączeniu również wzór stosownego powiadomienia. 
 

Znaleziono szczeniaka

8 Grudzień 2014

Na terenie Bogatyni w rejonie osiedla 25-lecia znaleziono zadbanego-młodego pieska najprawdopodobniej rasy Terier ze smyczą. Więcej informacji udzielą pracownicy Straży Miejskiej pod tel. 75 77 32 408 oraz wydziału ochrony środowiska w Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia pod tel. 75 77 25 380

Harmonogram wywozu nieczystości w dniach 8-14 listopada

5 Listopad 2014

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w dniach 8-14 listopada br. przedstawia się następująco:

Segregujesz - Zyskujesz

28 Październik 2014

Tytułowe hasło nawiązuje do gry planszowej, która była jednym z elementów zorganizowanych przez Fundację Ekologiczną ARKA warsztatów ekologicznych w Bogatyni. Pomysł przeprowadzenia warsztatów o tematyce ekologicznej wyszedł z inicjatywy Wydziału Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego i okazał się bardzo trafny.