Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Rolnicy podziękowali za plony

19 Wrzesień 2019

W ostatnią sobotę, w gminnych sołectwach obchodzono dożynki. Rolnicy z Działoszyna, Kopaczowa i Sieniawki uczestniczyli w uroczystych mszach świętych, dziękując Bogu za tegoroczne plony.

Pomóżmy Łukaszowi

4 Wrzesień 2019

Łukasz w wieku 25 lat usłyszał diagnozę - nowotwór złośliwy tkanek miękkich, w zaawansowanym stadium. 

Powiatowe Święto Plonów

4 Wrzesień 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak w minioną sobotę 31 sierpnia wziął udział w Powiatowym Święcie Plonów, które odbyło się w Jędrzychowicach. 

Dzień Energetyka

4 Wrzesień 2019

30 sierpnia podczas uroczystej akademii w Elektrowni Turów pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili tegoroczny Dzień Energetyka. Wśród gości obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak. 

Bogatynianie upamiętnili 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej

3 Wrzesień 2019

Mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęły się bogatyńskie obchody 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej.

80 Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej

27 Sierpień 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia,
Bogatyńskie Koło Związku Sybiraków
oraz Miejsko-Gminne Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
zapraszają na

GMINNE OBCHODY UPAMIĘTNIENIA  80 ROCZNICY WYBUCHU  II WOJNY ŚWIATOWEJ

Jarmark Św. Bartłomieja w Działoszynie

26 Sierpień 2019

W niedzielę, 25 sierpnia 2019 r. w Działoszynie odbyła się VI edycja Jarmarku Św. Bartłomieja. Świętowanie rozpoczęło się odpustową mszą świętą oraz uroczystym powitaniem na scenie przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia – Wojciecha Błasiaka, a także przez Panią Barbarę Hytrą – Prezes Stowarzyszenia Królewska Dolina Górnołużycki Działoszyn i Pana Ryszarda Włosa – przewodniczącego Rady Sołeckiej. Dalsza część obchodów odbywała się w  centrum wsi, gdzie dla uczestników Jarmarku przygotowane były różnorodne stragany i inne specjalne atrakcje. 

Elektrownia Turów z nowoczesnymi, ogólnodostępnymi stacjami ładowania pojazdów od PGE Nowa Energia

20 Sierpień 2019

Od 1 sierpnia w Elektrowni Turów, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, można korzystać z nowoczesnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to pierwsza stacja ładowania na terenie gminy Bogatynia dostępna dla wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych. Uruchomienie stacji ładowania wpisuje się w działania kompleksu energetycznego w ramach Południowo-Zachodniego Klastra Energii.

INFORMACJA dot. procedury sądowej w zakresie nabycia spadku

24 Lipiec 2019

INFORMACJA –  Gmina Bogatynia została powiadomiona o możliwości nabycia prawa do środków pieniężnych zgromadzonych po zmarłych, których ostatnim miejscem zamieszkania był teren Gminy Bogatynia.

Dwie niedziele z Klanzą

24 Lipiec 2019

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni i Gmina Bogatynia serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na 2 NIEDZIELE z KLANZĄ czyli ostatnie działania sportowo – rekreacyjne realizowane w ramach projektu SPOTKANIA Z KLANZĄ.

Bogatynia upamiętni wybuch II wojny światowej

19 Lipiec 2019

W środę, w bogatyńskim urzędzie, rozmawiano o upamiętnieniu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i sprawach miejscowych organizacji zrzeszających kombatantów i osoby represjonowane.

100 lat Policji Państwowej

18 Lipiec 2019

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu uczciła 100-lecie powołania Policji Państwowej. W uroczystej akademii, która odbyła się w gmachu Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, uczestniczył burmistrz Wojciech Błasiak.

„4 kąty Polski” – Bogatynia

15 Lipiec 2019

W piątek burmistrza Wojciecha Błasiaka odwiedził niecodzienny gość. Pan Janusz Kobyłka z Lubartowa zawitał do Bogatyni w ramach charytatywnego rajdu rowerowego „4 kąty Polski”.

Sesja Rady Miejskiej 11 lipca

12 Lipiec 2019

Wyważone wypowiedzi, merytoryczna dyskusja nad informacjami przedstawionymi w sprawozdaniach i zgłaszanymi problemami - taki przebieg miała sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 11 lipca.

Powiat Zgorzelecki w obiektywie – etap LATO

11 Lipiec 2019

Atrakcyjne nagrody o wartości 500, 300 i 200 zł czekają na laureatów trzeciej, letniej edycji konkursu fotograficznego „Powiat Zgorzelecki w obiektywie”.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2019

3 Lipiec 2019

Po raz jedenasty świętowaliśmy razem!
Rodziny zastępcze naszego powiatu spotkały się na plenerze zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu - łącznie około 350 osób. Rodziny bawiły się w Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach.

4 kroki do zdrowia

28 Czerwiec 2019

W upalny poniedziałek 24 czerwca o godz.17.00 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury, w kawiarni "Atena" odbyło się niezwykle interesujące spotkanie pod tytułem "Wellness by Oriflame - 4 kroki do zdrowia". Organizatorem eventu była Elżbieta Kalwasińska - menadżer, od 25 lat związana ze szwedzką firmą promującą idee "Bliżej Natury".

"Witaj Maluchu" w Bogatyni

24 Czerwiec 2019

13 czerwca br. burmistrz Wojciech Błasiak odwiedził Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec, by włączyć naszą gminę do projektu "Witaj Maluchu".

Międzynarodowy piknik rodzinny na sportowo w Działoszynie

24 Czerwiec 2019

W ubiegłą sobotę, na terenie obiektu sportowego "Orlik", odbył się Międzynarodowy piknik rodzinny na sportowo, zorganizowany przez Stowarzyszenie Królewska Dolina - Górnołużycki Działoszyn.

Zakończenie roku szkolnego

19 Czerwiec 2019

W środę 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W placówkach oświatowych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia miały miejsce apele połączone z wręczeniem nagród wyróżniającym się uczniom.