Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Bogatynia upamiętni wybuch II wojny światowej

19 Lipiec 2019

W środę, w bogatyńskim urzędzie, rozmawiano o upamiętnieniu 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i sprawach miejscowych organizacji zrzeszających kombatantów i osoby represjonowane.

100 lat Policji Państwowej

18 Lipiec 2019

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu uczciła 100-lecie powołania Policji Państwowej. W uroczystej akademii, która odbyła się w gmachu Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, uczestniczył burmistrz Wojciech Błasiak.

„4 kąty Polski” – Bogatynia

15 Lipiec 2019

W piątek burmistrza Wojciecha Błasiaka odwiedził niecodzienny gość. Pan Janusz Kobyłka z Lubartowa zawitał do Bogatyni w ramach charytatywnego rajdu rowerowego „4 kąty Polski”.

INFORMACJA dot. procedury sądowej w zakresie nabycia spadku

15 Lipiec 2019

INFORMACJA – Gmina Bogatynia została powiadomiona o możliwości nabycia prawa do środków pieniężnych zgromadzonych po zmarłych, których ostatnim miejscem zamieszkania był teren Gminy Bogatynia.

Sesja Rady Miejskiej 11 lipca

12 Lipiec 2019

Wyważone wypowiedzi, merytoryczna dyskusja nad informacjami przedstawionymi w sprawozdaniach i zgłaszanymi problemami - taki przebieg miała sesja Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 11 lipca.

Powiat Zgorzelecki w obiektywie – etap LATO

11 Lipiec 2019

Atrakcyjne nagrody o wartości 500, 300 i 200 zł czekają na laureatów trzeciej, letniej edycji konkursu fotograficznego „Powiat Zgorzelecki w obiektywie”.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2019

3 Lipiec 2019

Po raz jedenasty świętowaliśmy razem!
Rodziny zastępcze naszego powiatu spotkały się na plenerze zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu - łącznie około 350 osób. Rodziny bawiły się w Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach.

4 kroki do zdrowia

28 Czerwiec 2019

W upalny poniedziałek 24 czerwca o godz.17.00 w Bogatyńskim Ośrodku Kultury, w kawiarni "Atena" odbyło się niezwykle interesujące spotkanie pod tytułem "Wellness by Oriflame - 4 kroki do zdrowia". Organizatorem eventu była Elżbieta Kalwasińska - menadżer, od 25 lat związana ze szwedzką firmą promującą idee "Bliżej Natury".

"Witaj Maluchu" w Bogatyni

24 Czerwiec 2019

13 czerwca br. burmistrz Wojciech Błasiak odwiedził Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec, by włączyć naszą gminę do projektu "Witaj Maluchu".

Międzynarodowy piknik rodzinny na sportowo w Działoszynie

24 Czerwiec 2019

W ubiegłą sobotę, na terenie obiektu sportowego "Orlik", odbył się Międzynarodowy piknik rodzinny na sportowo, zorganizowany przez Stowarzyszenie Królewska Dolina - Górnołużycki Działoszyn.

Zakończenie roku szkolnego

19 Czerwiec 2019

W środę 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W placówkach oświatowych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia miały miejsce apele połączone z wręczeniem nagród wyróżniającym się uczniom.

Place zabaw: 135 ton piasku i naprawy

12 Czerwiec 2019

Trwają prace porządkowe i naprawcze na placach zabaw w naszej gminie. Te najbardziej pilne już wykonano. Najmłodsi mieszkańcy dostali także do zabawy łącznie 135 ton nowego piasku.

Gminny Dzień Dziecka

7 Czerwiec 2019

1 czerwca na stadionie przy ul. Sportowej 8 w Bogatyni odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Doniosły jubileusz

31 Maj 2019

W czwartek 30 maja w Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu odbyły się obchody Jubileuszu 70-lecia istnienia tej instytucji. To doskonała okazja do wspólnego spotkania po latach, przeżywania od nowa wydarzeń i chwil z minionego półwiecza. Jak zaznaczali organizatorzy była to sentymentalna podróż do przeszłości.

20 lat Powiatu Zgorzeleckiego

30 Maj 2019

Burmistrz Wojciech Błasiak wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Dorotą Bojakowską uczestniczyli w uroczystych obchodach 20-lecia powołania Powiatu Zgorzeleckiego.

Spectaculum Citaviae XXI

30 Maj 2019

29 maja 2019 roku w Zittau odbył się XXI festyn "Alchemiczne Zittau". Na zaproszenie gospodarza partnerskiego miasta, uczestniczyli w nim burmistrz Wojciech Błasiak i wiceburmistrz Bożena Wojciechowska. W ten jedyny w swoim rodzaju, oscylujący pomiędzy nauką a magią wieczór, w różnych miejscach miasta prezentują się muzycy, tancerze, chóry i teatry. Zabytkowe ulice i place Zittau tętnią życiem do późnej nocy, a zwieńczeniem programu jest artystyczny pokaz sztucznych ogni.

Dzień Dziecka i Dzień Matki w Kopaczowie

29 Maj 2019

W dniu 26 maja w Kopaczowie odbyły się połączone obchody Dnia Dziecka i Dnia Matki. Dzieci miały możliwość korzystania z szeregu atrakcji, a także uczestnictwa w grach i zabawach prowadzonych przez profesjonalnych animatorów. Na mamy zaś czekał słodki poczęstunek oraz symboliczny kwiatek.

Z Koluszek do Bogatyni

14 Maj 2019

Do niecodziennej wizyty doszło w czwartek 9 maja. Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni odwiedził pan Grzegorz Świtalski z Koluszek, który objeżdża cały kraj, odwiedzając ciekawsze miejsca na mapie Polski i zbierając potwierdzenia w postaci pieczęci do swojej książeczki turystycznej.

15 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - REPORTAŻ

7 Maj 2019

Pogranicze polsko-czesko-niemieckie to najlepsze miejsce do świętowania 15. rocznicy wstąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej. Z tej okazji we wtorek 30 kwietnia w teatrze Gerharta Hauptmanna w Zittau odbyły się oficjalne obchody tego wydarzenia. W drugim dniu obchodów - 1 maja - przyszedł czas na wspólne świętowanie.  Mieszkańcy pogranicza zostali zaproszeni na Trójstyk. 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

7 Maj 2019

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
- Wisława Szymborska

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wszystkim Pracownikom bibliotek Gminy Bogatynia składam życzenia wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów na niwie promocji czytelnictwa i kultury.

Serdecznie dziękuję za Państwa wkład w życie naszej lokalnej społeczności, za stale poszerzającą się ofertę kulturalną i edukacyjną kierowaną zarówno do najmłodszych jak i starszych mieszkańców.

Życzę Państwu energii do dalszego działania, satysfakcji z pracy, nieskończonej kreatywności oraz sympatii i życzliwości czytelników.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Wojciech Błasiak