Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Z Koluszek do Bogatyni

14 Maj 2019

Do niecodziennej wizyty doszło w czwartek 9 maja. Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni odwiedził pan Grzegorz Świtalski z Koluszek, który objeżdża cały kraj, odwiedzając ciekawsze miejsca na mapie Polski i zbierając potwierdzenia w postaci pieczęci do swojej książeczki turystycznej.

15 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - REPORTAŻ

7 Maj 2019

Pogranicze polsko-czesko-niemieckie to najlepsze miejsce do świętowania 15. rocznicy wstąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej. Z tej okazji we wtorek 30 kwietnia w teatrze Gerharta Hauptmanna w Zittau odbyły się oficjalne obchody tego wydarzenia. W drugim dniu obchodów - 1 maja - przyszedł czas na wspólne świętowanie.  Mieszkańcy pogranicza zostali zaproszeni na Trójstyk. 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

7 Maj 2019

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
- Wisława Szymborska

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wszystkim Pracownikom bibliotek Gminy Bogatynia składam życzenia wszelkiej pomyślności oraz wielu sukcesów na niwie promocji czytelnictwa i kultury.

Serdecznie dziękuję za Państwa wkład w życie naszej lokalnej społeczności, za stale poszerzającą się ofertę kulturalną i edukacyjną kierowaną zarówno do najmłodszych jak i starszych mieszkańców.

Życzę Państwu energii do dalszego działania, satysfakcji z pracy, nieskończonej kreatywności oraz sympatii i życzliwości czytelników.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Wojciech Błasiak

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 Maj 2019

W piątek 3 maja w Kościele p.w. św. apostołów Piotra i Pawła odbyła się msza święta za Ojczyznę, w której udział wzięli mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia. Władze samorządowe reprezentował Burmistrz Wojciech Błasiak.

Mszę uświetnił występ ukraińskiego zespołu "Zbrucz" z Tarnopola.

Wokół Trójstyku

25 Kwiecień 2019

Liberec, Frydlant, Zawidów, Sulików, Görlitz, Krzewina, Zittau oraz Hrádek nad Nisou to przystanki na trasie pociągu „Wokół Trójstyku”, który wyruszył w specjalną podróż przez trzy kraje, pokonując 119 km i aż 8 krotnie przekraczając granice.

Życzenia Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia

19 Kwiecień 2019

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia

Z okazji Świąt Wielkanocnych, niosących nadzieję i odrodzenie życia, życzę Państwu wszelkiej pomyślności, pogody ducha i pięknych chwil w gronie najbliższych.

Grób dziecka utraconego

17 Kwiecień 2019

15 października obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Łączymy się duchowo ze wszystkimi, którzy stracili swoje dzieci w różnych sytuacjach życia. Ogarniamy naszą modlitwą zarówno dzieci zmarłe jak i rodziców oraz krewnych, którzy w tej trudnej sytuacji potrzebują wsparcia.

Strajk nauczycieli - AKTUALIZACJA - 17 kwietnia 2019

17 Kwiecień 2019

Strajk nauczycieli - AKTUALIZACJA - 17 kwietnia 2019

Zapraszamy do wysłuchania komunikatu Zastępcy Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Bożeny Wojciechowskiej w sprawie sytuacji w gminie Bogatynia dotyczącej drugiego tygodnia strajku nauczycieli i przeprowadzenia egzaminów ósmoklasisty.

Apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

10 Kwiecień 2019

Szanowni Państwo!
Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty.

Strajk nauczycieli!

8 Kwiecień 2019

Nie udało się osiągnąć porozumienia pomiędzy rządem, a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. W wyniku braku kompromisu rozpoczął się zapowiadany na 8 kwietnia strajk nauczycieli.

Do strajku włączyły się zarówno szkoły jak i przedszkola z ternu miasta i gminy Bogatynia.

Dzień Pracownika Służby Zdrowia - 7 kwietnia

5 Kwiecień 2019

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.
Dante Alighieri

Rada Osiedla nr 4 zaprasza

5 Kwiecień 2019

Rada Osiedla nr 4 informuje mieszkańców swojego obwodu o uruchomieniu nowej grupy na Facebooku. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o przyłączanie się do grupy. 

Spotkanie z dyrektorami w sprawie zapowiadanego na 8 kwietnia strajku nauczycieli

4 Kwiecień 2019

W czwartek 4 kwietnia w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy Bogatynia z Zastępcą Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Bożeną Wojciechowską.

Sesja Rady Miejskiej - 26 marca - RELACJA

28 Marzec 2019

We wtorek 26 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 10 sesja Rady Miejskiej.

"Znamię! Znam je?" - Tydzień Świadomości Czerniaka

25 Marzec 2019

Chociaż zainteresowanie czerniakiem rośnie, to świadomość Polaków na jego temat jest wciąż niska. Aby w jeszcze większym stopniu upowszechnić wiedzę o tym nowotworze, Akademia Czerniaka zainaugurowała program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”. Jest to kampania organizowana w ramach Tygodnia Świadomości Czerniaka.

Spotkanie w sprawie szpitala

22 Marzec 2019

W ub. czwartek po raz pierwszy spotkał się Zespół ds. opracowania koncepcji funkcjonowania i rozwoju opieki zdrowotnej na terenie miasta i gminy Bogatynia. W posiedzeniu uczestniczył burmistrz Wojciech Błasiak.

Medale „Za zasługi dla obronności kraju” dla rodziców żołnierzy

22 Marzec 2019

Jeśli w Twojej rodzinie jest trójka lub więcej dzieci, które pełniły służbę wojskową, możesz otrzymać medal „Za zasługi dla obronności kraju”.

Przedszkolaki przywitały wiosnę

20 Marzec 2019

Coraz wyższe temperatury, pięknie świecące słońce i kwitnące kwiaty – to wszystko oznaki zbliżającej się wielkimi krokami wiosny.

Najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia, czyli przedszkolaki, przywitały ją uroczystym przemarszem głównymi ulicami miasta.

Złote jubileusze

18 Marzec 2019

Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni:
Państwo Jadwiga i Henryk Grześkowiakowie oraz
Państwo Wanda i Franciszek Skibowie.

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania informuje

15 Marzec 2019

W trosce o finanse publiczne oraz estetykę miasta i gminy Bogatynia przypomina się wszystkim mieszkańcom o konieczności przestrzegania przepisów porządkowych, głównie związanych z czystością i ochroną środowiska naturalnego. Informujemy, że w związku z coraz większą liczbą pojawiających się na terenie miasta i gminy Bogatynia „dzikich wysypisk” zamontowane zostały kamery, tzw. „wideo pułapki”.