Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Spotkanie w sprawie szpitala

22 Marzec 2019

W ub. czwartek po raz pierwszy spotkał się Zespół ds. opracowania koncepcji funkcjonowania i rozwoju opieki zdrowotnej na terenie miasta i gminy Bogatynia. W posiedzeniu uczestniczył burmistrz Wojciech Błasiak.

Medale „Za zasługi dla obronności kraju” dla rodziców żołnierzy

22 Marzec 2019

Jeśli w Twojej rodzinie jest trójka lub więcej dzieci, które pełniły służbę wojskową, możesz otrzymać medal „Za zasługi dla obronności kraju”.

Przedszkolaki przywitały wiosnę

20 Marzec 2019

Coraz wyższe temperatury, pięknie świecące słońce i kwitnące kwiaty – to wszystko oznaki zbliżającej się wielkimi krokami wiosny.

Najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia, czyli przedszkolaki, przywitały ją uroczystym przemarszem głównymi ulicami miasta.

Złote jubileusze

18 Marzec 2019

Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni:
Państwo Jadwiga i Henryk Grześkowiakowie oraz
Państwo Wanda i Franciszek Skibowie.

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania informuje

15 Marzec 2019

W trosce o finanse publiczne oraz estetykę miasta i gminy Bogatynia przypomina się wszystkim mieszkańcom o konieczności przestrzegania przepisów porządkowych, głównie związanych z czystością i ochroną środowiska naturalnego. Informujemy, że w związku z coraz większą liczbą pojawiających się na terenie miasta i gminy Bogatynia „dzikich wysypisk” zamontowane zostały kamery, tzw. „wideo pułapki”.

Oferta usług Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania

14 Marzec 2019

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. oferuje szeroki zakres usług dla odbiorców indywidualnych.

Projekt Fundacji "Reaxum" - oferta dla osób z niepełnosprawnościami

13 Marzec 2019

Studencie, absolwencie szkoły wyższej - to jest Twój czas, aby zdobyć doświadczenie zawodowe! Wspólnie poszukamy rozwiązań, aby spełnić Twoje Marzenia i Ambicje!

Zielona Ławeczka

13 Marzec 2019

Jubileuszowa edycja Zielonej Ławeczki!
Fundacja Banku Ochrony Środowiska gorąco zaprasza do udziału w V jubileuszowej edycji konkursu grantowego "Zielona Ławeczka"! Zbierzcie grupę sąsiadów, wspólnie stwórzcie projekt zazielenienia wybranego terenu na swoim osiedlu i złóżcie wniosek. Macie szansę na zdobycie grantu w wysokości do 1200 zł i nagrody rzeczowej w postaci ławki parkowej.

Kobieta ma tyle lat, na ile zasługuje

12 Marzec 2019

W dniu 6 marca 2019 roku gościliśmy w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni Elżbietę Kalwasińską, managera Oriflame. Spotkanie zostało zorganizowane pod hasłem: Kobieta ma tyle lat, na ile zasługuje . Słynny cytat Coco Chanel miał być bodźcem do refleksji czy należycie dbamy o zdrowie. 

Dzień Sołtysa

11 Marzec 2019

"Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz."
- Arthur Ashe

„Szczęście jest kobietą”

8 Marzec 2019

 

„Szczęście jest kobietą”.
Fryderyk Nietzsche

Z okazji Dnia Kobiet, wszystkim Paniom życzymy tego co w życiu najlepsze.

Sesja Rady Miejskiej - 7 marca - RELACJA

8 Marzec 2019

W czwartek 7 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się dziewiąta sesja Rady Miejskiej.

Spotkanie podsumowujące działalność Rady Osiedla nr 7

4 Marzec 2019

W dniu 1.03.2019 na kręgielni SP 3 odbyło się podsumowanie działalności (składkowe) Rady Osiedla nr 7 za okres 2015-2019.

MZGK oferuje remonty dla klientów indywidualnych

1 Marzec 2019

Od wielu lat MZGK w Bogatyni prowadzi kompleksowe remonty w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, szpital, świetlice i przedszkola). Obecnie zakład rozszerza ofertę na rzecz klientów indywidualnych i wspólnot mieszkaniowych. MZGK może wykonać dla Państwa remont mieszkania, a nawet domu. Od piwnicy aż po dach. Na remonty udzielana będzie gwarancja!

Bieg Tropem Wilczym - utrudnienia w ruchu

27 Luty 2019

W niedzielę 3 marca br. na bogatyńskim zalewie odbędzie się VII edycja Biegu Tropem Wilczym upamiętniającego "Żołnierzy Wyklętych". W związku z tym wjazd samochodem na bogatyński zalew w godzinach 9.00-14.00 będzie niemożliwy. Wszystkich chcących uczestniczyć w biegu oraz pozostałe osoby prosimy o pozostawienie samochodów w innym bezpiecznym miejscu. Za utrudnienia przepraszamy.
Organizatorzy

Marzena Szkudlarek „Człowiekiem Roku Biblioteki”

25 Luty 2019

Marzena Szkudlarek została w piątek uhonorowana tytułem i statuetką „Człowiek Roku Biblioteki” 2018. Liderkę zespołu wolontariatu pracowniczego PGE wyróżniono m.in. za długoletnią działalność społeczną promującą nasz region oraz za współpracę z biblioteką.

Rozbudowa odkrywki Turów – konsultacje społeczne

7 Luty 2019

W środę 6 lutego o godz. 17.00  w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie zatytułowane „Rozbudowa odkrywki Turów – konsultacje społeczne”.

Bal karnawałowy dla najmłodszych

30 Styczeń 2019

W dniu 25 stycznia br. w Sołectwie Kopaczów odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych, w którym jak co roku uczestniczyły także dzieci z sąsiedniego czeskiego Oldrichova.

Konsultacje psychologiczne w czasie ferii

24 Styczeń 2019

Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni informuje, że w okresie ferii zimowych tj. od 28.01.2019r. do 08.02.2019r. w ramach działalności profilaktyki rozwiązywania problemów uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie będą udzielane bezpłatne konsultacje psychologiczne:

 

Obowiązki utrzymania lokalu w należytym stanie

22 Styczeń 2019

 

Obowiązki  mieszkańców w zakresie  utrzymania  lokalu  i  części wspólnych  nieruchomości  w  należytym  stanie  technicznym  i  sanitarnym.