Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Przebudowa ulic Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza

6 Wrzesień 2018

Mieszkańcy osiedla na które składają się ulice Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza cieszą się z wykonanych nowych sieci kanalizacyjnych oraz nowych nawierzchni chodników i ulic.

Dzień Działkowca - ROD "Przylesie"

4 Wrzesień 2018

1 września w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Przylesie” odbył się piknik z okazji Dnia Działkowca. Był on okazją do wspólnej zabawy oraz miłego spędzenia czasu, a rodzinny klimat i wspaniała atmosfera sprawiły, iż wszyscy świetnie się bawili.

Dożynki Parafialne w Krzewinie

4 Wrzesień 2018

W sobotę, 1 września w Krzewinie odbyły się Dożynki Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Krzewinie. Tradycyjnie Starostowie Dożynek złożyli na ręce Księdza Proboszcza Marcina Kubów bochen chleba.

Dzień Działkowca - ROD "Marzenie"

29 Sierpień 2018

Dzień Działkowca - ROD "Marzenie"

Dzień Działkowca - ROD "Sasanka"

29 Sierpień 2018

Dzień Działkowca - ROD "Sasanka"

Dzień Działkowca - ROD "Jarzębinka"

29 Sierpień 2018

Dzień Działkowca - ROD "Jarzębinka" 

Sesja 27 sierpnia 2018 - VIDEO

27 Sierpień 2018

W poniedziałek 27 sierpnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Jej najważniejszym punktem była informacja w sprawie inwestycji „Budowa otwartego basenu miejskiego”. Przy mównicy swoje wystąpienia prezentowali zarówno Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz jak i przedstawiciele wykonawcy inwestycji. 

Konferencja na basenie

23 Sierpień 2018

O długo wyczekiwanej inwestycji - bogatyńskim kąpielisku - mówią Andrzej Grzmielewicz - Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia, Monika Oleksak - Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej, Konrad Wysocki - Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji.

Święto Wojska Polskiego

16 Sierpień 2018

Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego to najważniejsze święto sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ono upamiętnieniem zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Jest to również bardzo ważny dzień w kalendarzu liturgicznym – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Drodzy Energetycy Turowa

14 Sierpień 2018

Z okazji Dnia Energetyka pragniemy wyrazić szacunek i uznanie wszystkim Pracownikom PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów.

Informacja - odbiór kontenerów SWISS TEXTIL

14 Sierpień 2018

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia informuje, iż kontenery na odzież używaną usytuowane na terenie miasta i gminy Bogatynia należące do firmy SWISS TEXTIL sp. z o.o. z/s w Jeleniej Górze zostały zgromadzone na placu Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania sp. z o.o. w Bogatyni. 

Bogatynia Patriotycznie

10 Sierpień 2018

15 sierpnia to data niezwykle ważna w życiu każdego Polaka. Coroczne uroczystości organizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia również w tym roku uhonorują i uczczą pamięć, męstwo i odwagę Sybiraków, Kombatantów oraz Osób Represjonowanych. Tegoroczne uroczystości zostaną uświetnione poprzez pokaz sprzętu wojskowego, który przyjedzie do Bogatyni. W bogatyńskich uroczystościach udział weźmie także 15 Pułk Reprezentacyjny Ułanów w strojach adekwatnych do 20-lecia międzywojennego. Będzie to niezwykłe wydarzenie, które uświetni nasze obchody. Burmistrz Andrzej Grzmielewicz zaprasza wszystkich, a w szczególności dzieci na tę  wyjątkową lekcję historii.

Szkolenie RODO w Legnicy

6 Sierpień 2018

Wspierając Dolnośląskie organizacje pozarządowe Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podejmuje działania wychodzące naprzeciw oczekiwaniom III sektora. Dlatego też, wspólnie z Narodowym Instytutem Wolności oraz Urzędem Ochrony Danych Osobowych zapraszamy organizacje pozarządowe na szkolenie dotyczące RODO - Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych. Ekspertami prowadzącymi szkolenie będą przedstawiciele UODO.

Akcja Lato w Bogatyni

3 Sierpień 2018

Lipiec i sierpień – dla najmłodszych to dwa miesiące odpoczynku od szkoły, czas dobrej zabawy i uśmiechu. W naszej gminie to również czas corocznej Akcji Lato – która w pierwszym miesiącu wakacji gościła w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bogatyni w sierpniu natomiast przenosi się do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Remonty domów przysłupowych

2 Sierpień 2018

Gminny Zarząd Mienia Komunalnego w Bogatyni uzyskał dofinansowanie i modernizuje 4 budynki, domy przysłupowe w Bogatyni, które bez wątpienia staną się wspaniałą wizytówką miasta. Pierwszy z remontowanych budynków znajduje się przy placu Bohaterów Warszawy.

W 74. Rocznicę Powstania Warszawskiego zawyją syreny

1 Sierpień 2018

74 lata temu, 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie.

Termomodernizacja Szpitala Gminnego w Bogatyni

27 Lipiec 2018

Trwa termomodernizacja Szpitala Gminnego w Bogatyni, po przeprowadzonych remontach na oddziałach szpitalnych przyszedł czas na modernizację budynku z zewnątrz.

Program telewizyjny na temat budowy kąpieliska - WIDEO

26 Lipiec 2018

W środę 25 lipca na terenie kąpieliska nagrywany był program telewizyjny, podczas którego goście rozmawiali na temat inwestycji budowy kąpieliska, prowadzonych prac oraz przyszłego funkcjonowania obiektu. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz, Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Monika Oleksak, Zastępca Burmistrza ds. Inwestycji Konrad Wysocki, Sekretarz Gminy Bogatynia Aleksandra Tobiasz oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji. 

Modernizacja posesji garażowych

26 Lipiec 2018

W ramach prowadzonych prac inwestycyjnych oraz remontów cząstkowych na terenie Miasta i Gminy Bogatynia modernizacji poddano nawierzchnie jezdni asfaltowych w okolicach garaży przy ulicach Matejki i Wyczółkowskiego.

Modernizacja Dróg Wojewódzkich 352 Zatonie - Bogatynia i 354 Trzciniec – Sieniawka

24 Lipiec 2018

Trwa długo wyczekiwana modernizacja Dróg Wojewódzkich 352 Zatonie - Bogatynia i 354 Trzciniec – Sieniawka. Prace prowadzone na drogach są efektem porozumienia pomiędzy Zarządem Województwa a Gminą Bogatynia, podpisanego w sierpniu ubiegłego roku.