Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Nowy sprzęt dla OSP

6 Lipiec 2018

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Bogatynia. Zakupiony sprzęt stanowić będzie uzupełnienie oraz rozszerzenie istniejącej bazy sprzętowej jednostek i wpłynie na znaczną poprawę bezpieczeństwa podczas niesienia pomocy poszkodowanym.

Podsumowanie Karbonaliów 2018

6 Lipiec 2018

Bogatyńskie Dni Węgla i Energii Karbonalia 2018 organizowane są od 10 lat. W tym roku jest to wyjątkowa edycja. Po raz pierwszy w historii organizujemy nasze święto sami, bez wsparcia zewnętrznej agencji. Trafność tej decyzji z pewnością przyniosła wiele korzyści przede wszystkim dla Mieszkańców, ale także  dla Samorządu Bogatyni. Ocenę Bogatyńskich Dni Węgla i Energii Karbonalia 2018 pozostawiamy każdemu uczestnikowi naszego święta. Tegoroczne Karbonalia to liczne atrakcje dla dzieci, ale nie tylko. Burmistrz Andrzej Grzmielewicz za punkt honoru postawił sobie utworzenie bezpłatnej dla dzieci „Strefy Karbusia” która cieszyła się niesamowitą popularnością.

Radni z wizytą na terenie budowy kąpieliska

29 Czerwiec 2018

W piątek 29 czerwca w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znalazł się między innymi punkt dotyczący zmian w budżetu gminy na 2018 rok.

IZIS na polskich szlakach turystycznych

27 Czerwiec 2018

W dniach 18-21 czerwca 2018 r. Klub Nauczycielski „Izis” podziwiał uroki wschodniej Polski. Trasa wycieczki wiodła przez: Zamość, Roztocze - Zwierzyniec, Krasnobród, Szczebrzeszyn, Baranów Sandomierski i Sandomierz. Zauroczył nas ten szlak turystyczny bogactwem zabytków i piękną przyrodą.

Gminny Dzień Strażaka

22 Czerwiec 2018

W sobotę 9 czerwca w Kopaczowie odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka. 

Cena Wody bez zmian!!!

21 Czerwiec 2018

Co najważniejsze dla Mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia cena wody, za którą płacą bogatynianie nie ulegnie zmianie. Mimo licznych zapowiedzi, komentarzy i przekazywanych nieprawdziwych informacji w Gminie Bogatynia nie będzie podwyżki ceny wody.

Zamknięcie ulic podczas Karbonaliów

7 Czerwiec 2018

W związku z organizacją tegorocznych Bogatyńskich Dni Węgla i Energii KARBONALIA 2018 informujemy, iż od godziny 6:00 dnia 12.06.2018r. do godziny 6:00 dnia 19.06.2018 r. nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego ulic: Daszyńskiego, Sportowej, Traugutta i części ul. Kusocińskiego.

Dzień Dziecka w Bogatyni - WIDEO

5 Czerwiec 2018

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z Gminnego Dnia Dziecka, który odbył się w piątek 1 czerwca na stadionie przy ulicy Sportowej w Bogatyni.

Dzień Dziecka w Bogatyni - FOTO

4 Czerwiec 2018

Wyjątkowy Dzień Dziecka odbył się 1 czerwca na stadionie przy ul. Sportowej. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo fantastycznych atrakcji. Wśród nich znalazły się koncerty bogatyńskich, młodych artystów, zabawy z animatorami, dmuchańce oraz pokazy historyczne. Największa jednak niespodzianką był koncert Majki Jeżowskiej, który przyciągnął pod scenę liczną publiczność. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli razem z Majką śpiewali jej największe przeboje. Atrakcją były również rozdawane przez artystkę zdjęcia, plakaty i płyty. Po koncercie fani mogli liczyć na autograf oraz wspólne zdjęcie.

Jubileusz Koła TPD

29 Maj 2018

25 maja odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 35-lecia działalności Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni. W uroczystości udział wzięły rodziny podopiecznych zrzeszonych w strukturach Koła oraz licznie zebrani goście, wśród których byli: przedstawiciele samorządu, duchowieństwo, członkowie zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych, Dobroczyńcy i Przyjaciele współpracujący z Kołem.

Konferencja Eko Unii. Czemu miała służyć?

18 Maj 2018

W czwartek 17 maja w Bogatyni odbyła się konferencja zatytułowana "TAK dla czystego powietrza". Organizatorem  spotkania było stowarzyszenie Eko Unia. Jak się okazało przebieg konferencji pokazał dobitnie brak merytoryki ze strony organizatorów. Nierzetelne i kłamliwe badania, jakie przeprowadzili w Bogatyni ludzie związani z Eko Unią dyskredytują tę organizację.

Sesja w sprawie przejęcia od Powiatu Zgorzeleckiego Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni

27 Kwiecień 2018

W piątek 27 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się sesja Rady Miejskiej. Najważniejszym jej punktem było podjęcie uchwały w sprawie przejęcia od Powiatu Zgorzeleckiego zadania publicznego o charakterze ponadgminnym z zakresu edukacji publicznej.

Co wspólnego z ekologią ma EKO-UNIA?

26 Kwiecień 2018

Od kilku miesięcy Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia doświadczają dezinformacji o stanie środowiska i jakości powietrza w naszej gminie. Liczne akcje, głównie kierowane poprzez portale społecznościowe i strony internetowe nie mają nic wspólnego z rzetelną i prawdziwą informacją, która służyłaby dobru bogatynian. Sytuacja ma się wręcz odwrotnie, wszelkie „chochliki” służą manipulacji i partykularnym interesom niektórych osób ściśle powiązanych ze sobą. Wszelkie ataki, czy to na nasze największe zakłady – kopalnię i elektrownię, bądź na Samorząd Bogatyni, poprzez próby skonfliktowania tychże podmiotów są nacechowane kłamstwem, egoizmem i chęcią wyrządzenia jak największej szkody.

Dzień Włókniarza

26 Kwiecień 2018

24 kwietnia spotkali się byli pracownicy Zakładów Bawełnianych DOLTEX, by wspólnie świętować Dzień Włókniarza. Spotkanie było okazją do wspomnień, wspólnych rozmów i miłego spędzenia czasu.

Przebudowa ulic dobiegła końca

25 Kwiecień 2018

Mieszkańcy osiedla na które składają się ulice Szymanowskiego, Wieniawskiego i Karłowicza dziś cieszą się z wykonanych nowych sieci kanalizacyjnych oraz nowych nawierzchni chodników i ulic.

„Marzena ma marzenie”- bogatynianie pomagali je spełnić

25 Kwiecień 2018

„Marzena ma marzenie” a bogatynianie przez cały weekend pomagali je spełnić. Marzena Sprawka to mieszkanka Bogatyni, która choruje na raka. Grupa przyjaciół postanowiła pomóc Marzenie i wesprzeć ją w walce z chorobą.

„Pomóżmy Oli wrócić do zdrowia” piknik charytatywny

24 Kwiecień 2018

Ola Kalinowska to ośmiolatka, uczennica pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, miła, uśmiechnięta, inteligentna dziewczynka, pełna życia i pogody ducha, która zachorowała na przewlekłą białaczka szpiku, wykryto u niej również upośledzenie odpornościowe.

Przerwij milczenie! Reaguj!

27 Marzec 2018

Doznajesz przemocy domowej   lub jesteś jej świadkiem?  Przerwij milczenie! Reaguj!  

Przemoc w rodzinie to zamierzone działanie przeciw członkom rodziny, naruszające ich prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody.

Sesja Rady Miejskiej - Sprawa drogi Bogatynia - Opolno Zdrój

26 Marzec 2018

W piątek 23 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 76 sesja VII Kadencji Bogatyńskiego Samorządu. W punkcie dotyczącym spraw różnych i wolnych wniosków Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Peremicki zwrócił się z pytaniem do Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza. Pytanie dotyczyło wywiadu jakiego w jednej z lokalnych telewizji udzieliła Starosta Zgorzelecki Urszula Ciupak.

Sesja Rady Miejskiej - 23 marca

26 Marzec 2018

Ostatnia sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się od bardzo przyjemnego akcentu jakim było uhonorowanie Pani Teresy Cisek - Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Markocicach. Pani Teresa odebrała gratulacje za ponad 50 lat pracy w Kole Gospodyń oraz 20 lat działalności w zespole Rozmaryn, który również na sesji zaprezentował artystyczne umiejętności.