Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

51 Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

2 Październik 2009

W środę 30 września br. odbyła się 51 Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia. W porządku obrad znalazły się wystąpienia pokontrolne Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz Najwyższej Izby Kontroli, jak również sprawozdanie z realizacji budżetu gminy za pierwsze półrocze 2009 roku. Swoje sprawozdania przedstawili również prezesi gminnych spółek oraz dyrektor zakładu budżetowego.

Park im. Carla Augusta Preibischa

2 Październik 2009

Zgodnie z wnioskiem Bractwa Ziemi Bogatyńskiej pod obrady środowej sesji wprowadzono projekt uchwały w sprawie nadania parkowi miejskiemu imienia Carla Augusta Preibischa.

Święto Plonów w Sołectwach

28 Wrzesień 2009

W sobotę 26 września w sołectwach Działoszyn, Sieniawka i Lutogniewice odbyły się dożynki.

Międzynarodowe zmagania drużyn strażackich

28 Wrzesień 2009

W sobotę 26 września w Sieniawce odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej o Puchar Szefa Obrony Cywilnej Miasta i Gminy Bogatynia.

I BOGAtynia Festival

28 Wrzesień 2009

25 września, na wzgórzu "Obserwator" w Bogatyni odbył się I Ekumeniczny BOGAtynia Festival. W naszym mieście zagrała pierwsza liga polskiej sceny chrześcijańskiej.

Wyprzedzić Raka

28 Wrzesień 2009

Miniony weekend upłynął pod znakiem „Różowej Wstążki”. Już po raz drugi Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” zorganizowało kampanię mającą na celu zwiększenie świadomości naszych mieszkańców na temat chorób nowotworowych. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

Różowa wstążka

25 Wrzesień 2009

Bogatyńskie Amazonki w dniach 26 - 27 września br. po raz drugi w Bogatyni organizują obchody "Różowej Wstążki". Impreza ma charakter ogólnogminny - z programów profilaktycznych można już było skorzystać w ubiegłą niedzielę w Porajowie, Jasnej Górze i Działoszynie.

VIII Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov

23 Wrzesień 2009

Parafie Św. Józefa w Kopaczowie, Św. Bartłomieja w Hradku nad Nysą, Kościoła Husyckiego w Hradku nad Nysą oraz Gminy Bogatynia i Hradek nad Nysą zapraszają do wsi granicznej Kopaczów – Oldřichov na VIII EUROPEJSKI ODPUST KOPACZÓW + OLDŘICHOV w sobotę i niedzielę (3 i 4 października) na styku trzech granic.

Złote gody

23 Wrzesień 2009

Złote gody, czyli jubileusz pożycia małżeńskiego to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia.

Profilaktyka raka szyjki macicy i raka piersi

18 Wrzesień 2009

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na spotkania z konsultantem krajowym w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego. Tematem spotkania będzie:

„PROFILAKTYKA RAKA SZYJKI MACICY I RAKA PIERSI”.

Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

4 Wrzesień 2009

Na podstawie § 22 Statutu Gminy i Miasta Bogatynia /Uchwała Nr XXIV/206/05 Rady Gminy i Miasta Bogatynia z dnia 28 lutego 2005 roku/ Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Bogatynia zwołuje na dzień 9 września 2009 roku na godz. 1430 sesję Rady Gminy i Miasta Bogatynia.

Podaj stan wodomierza przez internet

2 Wrzesień 2009

Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia S.A. w celu ułatwienia rozliczeń za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków wprowadza prosty system samodzielnego dokonywania odczytów wodomierzy i przekazywania ich stanów przez Internet.

Zmiana w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej

1 Wrzesień 2009

Z dniem 1 września zmianie ulegają godziny odjazdów pierwszego kursu linii autobusowej 1B.

25 lat Ogrodów Działkowych Marzenie

1 Wrzesień 2009

W ubiegłą sobotę działkowcy z ogrodów „Marzenie” pod Jasną Górą świętowali 25 rocznicę istnienia swoich ogródków. Tym samym rozpoczął się sezon dożynkowy w naszej gminie.

Bogatynia

31 Sierpień 2009

Serdecznie zapraszamy do lektury szóstego numeru Biuletynu Informacyjnego
Miasta i Gminy "Bogatynia"

"Bogatynia" Nr 6

70 rocznica wybuchu II wojny światowej

31 Sierpień 2009

Pierwszy dzień września to początek roku szkolnego, a także rocznica wybuchu II wojny światowej - tym roku przypada kolejna okrągła rocznica.

XLIX Sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia

31 Sierpień 2009

W czwartek tj. 27 sierpnia 2009 roku odbyła się sesja Rady Gminy i Miasta Bogatynia.

Wizyta naszych mieszkańców w St. Marienthal

3 Sierpień 2009

Wczoraj tj. 2 sierpnia 2009 roku w Opactwie Marienthal w Niemczech odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 775 –lecia Klasztoru St.Marienthal.

Święto Policji

28 Lipiec 2009

Wczoraj tj. 27 lipca 2009 roku przed budynkiem Komendy Policji w Zgorzelcu odbyła się uroczysta akademia z okazji 90. rocznicy powstania Policji Państwowej.

X-lecie Powiatu Zgorzeleckiego

17 Lipiec 2009

W miniony piątek w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyły się uroczyste obchody X-lecia Powiatu Zgorzeleckie.