Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Wokół Trójstyku

25 Kwiecień 2019

Liberec, Frydlant, Zawidów, Sulików, Görlitz, Krzewina, Zittau oraz Hrádek nad Nisou to przystanki na trasie pociągu „Wokół Trójstyku”, który wyruszył w specjalną podróż przez trzy kraje, pokonując 119 km i aż 8 krotnie przekraczając granice.

Życzenia Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia

19 Kwiecień 2019

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia

Z okazji Świąt Wielkanocnych, niosących nadzieję i odrodzenie życia, życzę Państwu wszelkiej pomyślności, pogody ducha i pięknych chwil w gronie najbliższych.

Grób dziecka utraconego

17 Kwiecień 2019

15 października obchodzimy w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Łączymy się duchowo ze wszystkimi, którzy stracili swoje dzieci w różnych sytuacjach życia. Ogarniamy naszą modlitwą zarówno dzieci zmarłe jak i rodziców oraz krewnych, którzy w tej trudnej sytuacji potrzebują wsparcia.

Strajk nauczycieli - AKTUALIZACJA - 17 kwietnia 2019

17 Kwiecień 2019

Strajk nauczycieli - AKTUALIZACJA - 17 kwietnia 2019

Zapraszamy do wysłuchania komunikatu Zastępcy Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Bożeny Wojciechowskiej w sprawie sytuacji w gminie Bogatynia dotyczącej drugiego tygodnia strajku nauczycieli i przeprowadzenia egzaminów ósmoklasisty.

Apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

10 Kwiecień 2019

Szanowni Państwo!
Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty.

Strajk nauczycieli!

8 Kwiecień 2019

Nie udało się osiągnąć porozumienia pomiędzy rządem, a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. W wyniku braku kompromisu rozpoczął się zapowiadany na 8 kwietnia strajk nauczycieli.

Do strajku włączyły się zarówno szkoły jak i przedszkola z ternu miasta i gminy Bogatynia.

Dzień Pracownika Służby Zdrowia - 7 kwietnia

5 Kwiecień 2019

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.
Dante Alighieri

Rada Osiedla nr 4 zaprasza

5 Kwiecień 2019

Rada Osiedla nr 4 informuje mieszkańców swojego obwodu o uruchomieniu nowej grupy na Facebooku. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o przyłączanie się do grupy. 

Spotkanie z dyrektorami w sprawie zapowiadanego na 8 kwietnia strajku nauczycieli

4 Kwiecień 2019

W czwartek 4 kwietnia w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie dyrektorów placówek oświatowych z terenu gminy Bogatynia z Zastępcą Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Bożeną Wojciechowską.

Sesja Rady Miejskiej - 26 marca - RELACJA

28 Marzec 2019

We wtorek 26 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się 10 sesja Rady Miejskiej.

"Znamię! Znam je?" - Tydzień Świadomości Czerniaka

25 Marzec 2019

Chociaż zainteresowanie czerniakiem rośnie, to świadomość Polaków na jego temat jest wciąż niska. Aby w jeszcze większym stopniu upowszechnić wiedzę o tym nowotworze, Akademia Czerniaka zainaugurowała program profilaktyczno-edukacyjny „Znamię! Znam je?”. Jest to kampania organizowana w ramach Tygodnia Świadomości Czerniaka.

Spotkanie w sprawie szpitala

22 Marzec 2019

W ub. czwartek po raz pierwszy spotkał się Zespół ds. opracowania koncepcji funkcjonowania i rozwoju opieki zdrowotnej na terenie miasta i gminy Bogatynia. W posiedzeniu uczestniczył burmistrz Wojciech Błasiak.

Medale „Za zasługi dla obronności kraju” dla rodziców żołnierzy

22 Marzec 2019

Jeśli w Twojej rodzinie jest trójka lub więcej dzieci, które pełniły służbę wojskową, możesz otrzymać medal „Za zasługi dla obronności kraju”.

Przedszkolaki przywitały wiosnę

20 Marzec 2019

Coraz wyższe temperatury, pięknie świecące słońce i kwitnące kwiaty – to wszystko oznaki zbliżającej się wielkimi krokami wiosny.

Najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia, czyli przedszkolaki, przywitały ją uroczystym przemarszem głównymi ulicami miasta.

Złote jubileusze

18 Marzec 2019

Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali odznaczeni:
Państwo Jadwiga i Henryk Grześkowiakowie oraz
Państwo Wanda i Franciszek Skibowie.

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania informuje

15 Marzec 2019

W trosce o finanse publiczne oraz estetykę miasta i gminy Bogatynia przypomina się wszystkim mieszkańcom o konieczności przestrzegania przepisów porządkowych, głównie związanych z czystością i ochroną środowiska naturalnego. Informujemy, że w związku z coraz większą liczbą pojawiających się na terenie miasta i gminy Bogatynia „dzikich wysypisk” zamontowane zostały kamery, tzw. „wideo pułapki”.

Oferta usług Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania

14 Marzec 2019

Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. oferuje szeroki zakres usług dla odbiorców indywidualnych.

Projekt Fundacji "Reaxum" - oferta dla osób z niepełnosprawnościami

13 Marzec 2019

Studencie, absolwencie szkoły wyższej - to jest Twój czas, aby zdobyć doświadczenie zawodowe! Wspólnie poszukamy rozwiązań, aby spełnić Twoje Marzenia i Ambicje!

Zielona Ławeczka

13 Marzec 2019

Jubileuszowa edycja Zielonej Ławeczki!
Fundacja Banku Ochrony Środowiska gorąco zaprasza do udziału w V jubileuszowej edycji konkursu grantowego "Zielona Ławeczka"! Zbierzcie grupę sąsiadów, wspólnie stwórzcie projekt zazielenienia wybranego terenu na swoim osiedlu i złóżcie wniosek. Macie szansę na zdobycie grantu w wysokości do 1200 zł i nagrody rzeczowej w postaci ławki parkowej.

Kobieta ma tyle lat, na ile zasługuje

12 Marzec 2019

W dniu 6 marca 2019 roku gościliśmy w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni Elżbietę Kalwasińską, managera Oriflame. Spotkanie zostało zorganizowane pod hasłem: Kobieta ma tyle lat, na ile zasługuje . Słynny cytat Coco Chanel miał być bodźcem do refleksji czy należycie dbamy o zdrowie.