Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

Dzień Sołtysa

11 Marzec 2019

"Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz."
- Arthur Ashe

„Szczęście jest kobietą”

8 Marzec 2019

 

„Szczęście jest kobietą”.
Fryderyk Nietzsche

Z okazji Dnia Kobiet, wszystkim Paniom życzymy tego co w życiu najlepsze.

Sesja Rady Miejskiej - 7 marca - RELACJA

8 Marzec 2019

W czwartek 7 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się dziewiąta sesja Rady Miejskiej.

Spotkanie podsumowujące działalność Rady Osiedla nr 7

4 Marzec 2019

W dniu 1.03.2019 na kręgielni SP 3 odbyło się podsumowanie działalności (składkowe) Rady Osiedla nr 7 za okres 2015-2019.

MZGK oferuje remonty dla klientów indywidualnych

1 Marzec 2019

Od wielu lat MZGK w Bogatyni prowadzi kompleksowe remonty w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, szpital, świetlice i przedszkola). Obecnie zakład rozszerza ofertę na rzecz klientów indywidualnych i wspólnot mieszkaniowych. MZGK może wykonać dla Państwa remont mieszkania, a nawet domu. Od piwnicy aż po dach. Na remonty udzielana będzie gwarancja!

Bieg Tropem Wilczym - utrudnienia w ruchu

27 Luty 2019

W niedzielę 3 marca br. na bogatyńskim zalewie odbędzie się VII edycja Biegu Tropem Wilczym upamiętniającego "Żołnierzy Wyklętych". W związku z tym wjazd samochodem na bogatyński zalew w godzinach 9.00-14.00 będzie niemożliwy. Wszystkich chcących uczestniczyć w biegu oraz pozostałe osoby prosimy o pozostawienie samochodów w innym bezpiecznym miejscu. Za utrudnienia przepraszamy.
Organizatorzy

Marzena Szkudlarek „Człowiekiem Roku Biblioteki”

25 Luty 2019

Marzena Szkudlarek została w piątek uhonorowana tytułem i statuetką „Człowiek Roku Biblioteki” 2018. Liderkę zespołu wolontariatu pracowniczego PGE wyróżniono m.in. za długoletnią działalność społeczną promującą nasz region oraz za współpracę z biblioteką.

Rozbudowa odkrywki Turów – konsultacje społeczne

7 Luty 2019

W środę 6 lutego o godz. 17.00  w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie zatytułowane „Rozbudowa odkrywki Turów – konsultacje społeczne”.

Bal karnawałowy dla najmłodszych

30 Styczeń 2019

W dniu 25 stycznia br. w Sołectwie Kopaczów odbył się bal karnawałowy dla najmłodszych, w którym jak co roku uczestniczyły także dzieci z sąsiedniego czeskiego Oldrichova.

Konsultacje psychologiczne w czasie ferii

24 Styczeń 2019

Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni informuje, że w okresie ferii zimowych tj. od 28.01.2019r. do 08.02.2019r. w ramach działalności profilaktyki rozwiązywania problemów uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie będą udzielane bezpłatne konsultacje psychologiczne:

 

Obowiązki utrzymania lokalu w należytym stanie

22 Styczeń 2019

 

Obowiązki  mieszkańców w zakresie  utrzymania  lokalu  i  części wspólnych  nieruchomości  w  należytym  stanie  technicznym  i  sanitarnym.

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 Styczeń 2019

Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie,
z okazji Waszego Święta składam Wam najserdeczniejsze życzenia radości i wszelkiej pomyślności. Niech zawsze towarzyszy Wam zdrowie, pogoda ducha, a także pociecha z wnucząt.  Niech każdy dzień wypełniony będzie uśmiechem i szczęściem.

Spotkanie promocyjno-informacyjne w Liceum Ogólnokształcącym

21 Styczeń 2019

W ubiegły czwartek, w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyło się spotkanie promocyjno-informacyjne dla rodziców i uczniów klas VIII SP oraz III gimnazjum. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele organu prowadzącego: Pani Bożena Wojciechowska- Burmistrz ds. Polityki Regionalnej oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Mariola Danielewska.

 

Opłatkowe Spotkanie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół

18 Styczeń 2019

11 stycznia był dniem, na który czekało wiele osób. Od kilkunastu lat  w Bogatyni ma miejsce wydarzenie przyciągające osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół, by razem zakończyć jeden rok i rozpocząć kolejny.

Podziękowanie

14 Styczeń 2019

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak, Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Bożena Wojciechowska oraz Zastępca ds. Inwestycji Wojciech Sawicki składają serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w bogatyński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia 2019 roku:

Zmiana w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej na rok 2019

27 Grudzień 2018

Informujemy, iż od 2 stycznia 2019 roku rozkład jazdy autobusów linii miejskiej ulegnie zmianie.

Link do nowego rozkładu <tutaj>

Życzenia Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia

21 Grudzień 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Bogatyni

Spotkanie wigilijne Rady Osiedla nr 2

18 Grudzień 2018

Dnia 15-go grudnia br. Rada Osiedla nr 2 zorganizowała przedświąteczne spotkanie opłatkowe (wigilijne) dla osób samotnych i seniorów z Osiedla nr 2.

W 37. rocznicę grudnia

17 Grudzień 2018

16 grudnia odbyła się uroczystość upamiętniająca wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Pierwszą część stanowiła Msza św. w kościele św. Marii Magdaleny w Trzcińcu. Druga odbyła się pod pomnikiem ofiar stanu wojennego w parku im. Jana Pawła II w Bogatyni.

W dzień górniczego święta

4 Grudzień 2018

Z okazji Barbórki, tradycyjnego górniczego święta składam wszystkim Pracownikom Kopalni Węgla Brunatnego „Turów” wyrazy najwyższego szacunku i uznania.