Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności
aktualności

I Sesja Rady Miejskiej - Sesja inauguracyjna

23 Listopad 2018

W środę 21 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się pierwsza Sesja VIII Kadencji Bogatyńskiego Samorządu. Sesję otworzył radny senior Eugeniusz Kubica, który przywitał zgromadzonych gości, nowo wybranych radnych oraz przedstawił proponowany porządek obrad.

Podziękowania Burmistrza

20 Listopad 2018

Szanowni Państwo!
 Przez trzy kadencje z woli Wyborców pełniłem funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Kończąc swoją pracę na tym stanowisku, pragnę niezmiernie serdecznie podziękować wszystkim, z którymi współpracowałem w ciągu ostatnich lat, tym ogromne wartościowym ludziom, których w ciągu 12 lat mojej pracy spotkałem na swojej drodze.
 Dziękuję przede wszystkim za cierpliwość, zrozumienie, cenne inicjatywy, nieustanne wsparcie, celne spostrzeżenia a także za słowa krytyki.
 Uważam, że warto było starać się i ciężko pracować, bo efekty tej pracy widoczne są na co dzień w Naszej Gminie.
 Pragnę dziś za to serdecznie podziękować.
 Dziękuję:
 Wiceburmistrzom: Monice Oleksak i Konradowi Wysockiemu
 Pani Sekretarz Aleksandrze Tobiasz
 Skarbnikowi Andrzejowi Remianowi
 Radnym Rady Miejskiej w kadencjach 2006 – 2010, 2010 – 2014, 2014-2018.
 Samorządowcom z miast partnerskich oraz z zaprzyjaźnionych gmin i powiatów.
 Swoje podziękowania składam na ręce najbliższych współpracowników i pracowników Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia. Bez Państwa ciężkiej pracy, codziennego wysiłku i zaangażowania niemożliwa byłaby realizacja zadań stawianych przez Radę Miejską.
 Pragnę wyrazić słowa ogromnego uznania kierownikom jednostek organizacyjnych Miasta i Gminy Bogatynia oraz ich pracownikom. Dziękuję dyrektorom szkół, nauczycielom i wychowawcom, pracownikom służby zdrowia i opieki społecznej.
 Za znakomitą współpracę pragnę podziękować niestrudzonym działaczom stowarzyszeń, klubów sportowych, przedstawicielom organizacji społecznych, politycznych i gospodarczych, Policji, Straży Miejskiej, członkom OSP oraz organizacjom samorządowym, pozarządowym i młodzieżowym.
 Wyrazy ogromnej wdzięczności kieruję również ku szefom zakładów pracy, tak państwowych, jak i spółdzielczych oraz prywatnych. Dziękuję za zaangażowanie, wspaniałomyślność i wsparcie finansowe licznych imprez o charakterze kulturalnym, narodowym i sportowym.
 Słowa podziękowania i podziwu składam na ręce członków związków kombatanckich, sybirackich, emerytów i rencistów. To Państwo stanowią obraz żywej historii, zaszczepiając w nas Swoje ideały, stanowiąc wzór dla dzieci i młodzieży, ucząc patriotyzmu, wpajając umiłowanie Ojczyzny, odwagi i heroizmu.
 Dziękuję Mieszkańcom Naszej Gminy. Z Państwa serdecznością, wsparciem, życzliwością i dowodami szacunku niezwykle często spotykałem się w mojej codziennej pracy. To dla mnie wielka przyjemność, wyróżnienie i zaszczyt, że mogłem współpracować z Mieszkańcami, uczyć się od Nich i czerpać wiele nowych doświadczeń. Z pewnością nasza wspólna praca przełożyła się na pozytywne rezultaty i ogromne korzyści dla Naszej Gminy.

Dziękując Państwu za współpracę, życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności.
 Z wyrazami szacunku i podziękowaniem
 Andrzej Grzmielewicz

Odbudowa nawierzchni ul. Wiosennej w Bogatyni

15 Listopad 2018

W zakres robót budowlanych wchodzi przebudowa jezdni o nawierzchni gruntowej częściowo wzmocnionej kruszywem na nawierzchnię bitumiczną w obramowaniu  z oporników betonowych, krawężników betonowych. Odwodnienie nawierzchni zapewnia się powierzchniowo poprzez nadanie jej właściwych spadków poprzecznych i podłużnych, odprowadzających wody opadowe i roztopowe poprzez studzienki ściekowe, przykanalikami do projektowanej kanalizacji deszczowej z wylotem do istniejącego rowu i do istniejącej kanalizacji deszczowej w ul. Głównej. Zakres obejmuje również wykonanie oświetlenia ulicznego.

Remont drogi nr 352

15 Listopad 2018

Trwa remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 352.

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

7 Listopad 2018

W niedzielę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości, które w tym roku zbiega się z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.
Organizatorzy obchodów serdecznie zapraszają do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. za Ojczyznę z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych.

150 lat Kościoła

31 Październik 2018

W sobotę 27 października w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bogatyni odbyła się piękna uroczystość jubileuszowa -  150-lecia Kościoła oraz Parafii.

Najcichsze ze świąt

31 Październik 2018

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia,
listopad kojarzy nam się ze Świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym, z Pamięcią o Tych, którzy odeszli na wieczny spoczynek, a mimo to są nieustannie w Naszej Pamięci...
W pośpiechu dnia codziennego często zapominamy o tym co ważne. Dlatego w tak wyjątkowym czasie życzę Państwu, abyście przystanęli na chwilę, abyście w zadumie nad przemijaniem przywołali ulotne wspomnienia o Tych, którzy odeszli, o najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na Ich grobach – w dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Święto Zmarłych to również pamięć o Tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach... Im również oddajmy hołd i zapalmy symboliczny znicz.
Szanowni Państwo, zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to dobry moment na refleksję, także nad własnym życiem. Nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością ... Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...
Życzę Państwu, abyście bezpiecznie dotarli na miejsca spoczynku Swoich Bliskich oraz abyście powrócili do swoich domów spokojnie i szczęśliwie.

Jubileusze zawarcia związku małżeńskiego

22 Październik 2018

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Tak było 18 października w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bogatyni, gdzie odbyły się cztery uroczystości Złotych (pięćdziesiąt lat wspólnego życia) i jedna uroczystość Diamentowych (sześćdziesiąt lat wspólnego życia) Godów.

Dzień Edukacji Narodowej

14 Październik 2018

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej - polskiego święta oświaty - wszystkim Pracownikom placówek oświatowych naszej gminy składam serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Życzę Państwu aby Wasza praca była nieustającą pasją i wyzwaniem, niech przynosi wspaniałe owoce, przysparza szacunku a uczniów i wychowanków pociąga przykładem i zachęca do ciągłego rozwoju.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia
Andrzej Grzmielewicz

Spotkanie „Na wspólnych drogach”

11 Październik 2018

6 października 2018 roku Bractwo Ziemi Bogatyńskiej po raz kolejny zorganizowało spotkanie „Na wspólnych drogach”, które zaczęło się od nabożeństwa ekumenicznego w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Święto Chleba

8 Październik 2018

5 października w Działoszynie odbyło się tradycyjne Święto Chleba, którego organizatorem od lat jest prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Pani Ireny Siemiernik.

Dożynki Gminne oraz Zakończenie Lata w Bogatyni - FOTORELACJA

3 Październik 2018

Dożynki to czas radości, czas ukoronowania całorocznego trudu oraz wyjątkowy czas dziękczynienia za zebrany plon. To jeden z najpiękniejszych obrzędów staropolskich i niezwykle ważne wydarzenie dla mieszkańców naszej gminy. W ostatni weekend września bogatynianie świętowali i bawili się na dożynkach gminnych połączonych z Zakończeniem Lata.

Dożynki gminne - Posada, Działoszyn, Sieniawka

27 Wrzesień 2018

Dożynki to tradycyjnie święto, obchodzone w podziękowaniu za urodzajne zakończenie żniw i prac polowych. W Sołectwach święto to obchodzone jest każdego roku bardzo uroczyście, z zachowaniem tradycji i zwyczajów.

Spotkanie mieszkańców Rybarzowic

27 Wrzesień 2018

W piątek 21 września w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku w Bogatyni odbyło się drugie spotkanie byłych mieszkańców nieistniejących już dzisiaj Rybarzowic. Na wstępie organizatorzy przywitali przybyłych gości, przedstawiając również program uroczystości.

Wspólna zabawa i integracja

21 Wrzesień 2018

Sportowa rywalizacja i wspaniałe emocje towarzyszyły drużynom, które 19 września walczyły o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza podczas piątej już edycji Międzynarodowego Turnieju w kręgle dla osób niepełnosprawnych i seniorów.

"Dzień otwarty na bogatyńskim kąpielisku"

21 Wrzesień 2018

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz zaprasza na "Dzień otwarty na bogatyńskim kąpielisku". Sobota 22 września, w godz. 16.30 - 20.30. Każdy może przyjść i zobaczyć gotowe, najnowocześniejsze w regionie kąpielisko!

Upływa termin złożenia wniosków

20 Wrzesień 2018

Przypominamy o zbliżającym się upływie terminu złożenia wniosku o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Bogatynia w ramach programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”.  W związku z powyższym prosimy osoby, które złożyły  deklarację  uczestnictwa w wyżej wymienionym programie w 2017r. o terminowe złożenie kompletnej dokumentacji.  

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego

18 Wrzesień 2018

14 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni odbyła się akademia z okazji Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, przedstawiciele i delegacje ze wszystkich gminnych przedszkoli i szkół, rodzice, osoby współpracujące ze szkołą, a także Mieszkańcy Miasta i Gminy Bogatynia.

Światowy Dzień Sybiraka w Bogatyni

18 Wrzesień 2018

17 września  - w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę w 1939 roku - obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Corocznie Koło Związku Sybiraków w Bogatyni organizuje uroczyste spotkanie.

Dzień Porajowa

17 Wrzesień 2018

W dniu 18 sierpnia 2018 roku odbył się festyn Dzień Porajowa.