Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne
Wernisaż wystawy Jacka Zachodnego

2 Styczeń 2018

„Przywidzenia” to tytuł wystawy Jacka Zachodnego, która została uroczyście otwarta 16 grudnia w Galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury o godzinie 18.00.

Finał zabawy z językiem polskim

27 Listopad 2017

„Bogini Izis w salonie piękności” to tytuł IX Bogatyńskiego Dyktanda dla Dorosłych o „Złoty Kałamarz” Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. 25 listopada 2017r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury spotkali się pasjonaci  zabawy z językiem polskim, by zmierzyć się z polską ortografią i sprawdzić  swoje umiejętności ortograficzne. W konkursie wzięło udział  51 osób.  Wśród uczestników znaczną grupę stanowili uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Barbary w Bogatyni i osoby  z Gryfowa, Świdnicy ,Sulęcina i Zawidowa.

Zaduszki Literackie

6 Listopad 2017

W dniu 25 października w Świetlicy Wiejskiej w Porajowie spotkali się czytelnicy lokalnej Biblioteki Publicznej. Wspólnie zaangażowaliśmy się w organizację wieczoru poetyckiego "ZADUSZKI LITERACKIE".

10-lecie Klubu Nauczycielskiego Izis

24 Październik 2017

Żyć barwnie z uśmiechem i pasją! To motto, którym kieruje się Klub Nauczycielski Izis, od 10 lat aktywnie i prężnie działając. 20 października Klub obchodził okrągły Jubileusz 10-lecia istnienia, z tej okazji zorganizowano wspaniałą uroczystość.

Śpiewający Seniorzy 2017

23 Październik 2017

Patronat honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz.

20 października 2017 r. powitaliśmy gości i publiczność XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”.

Tradycyjne Święto Chleba

9 Październik 2017

6 października już po raz 12. w Działoszynie odbyło się Święto Chleba, którego organizatorem jest prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Pani Ireny Siemiernik. Ideą tego święta jest uszanowanie pracy rolnika, ale także chleba, który dosłownie i symbolicznie stanowi podstawę niezbędną do życia.

Wernisaż Anny Naruszewicz

6 Październik 2017

„Pasja” to tytuł wystawy Anny Naruszewicz, która została uroczyście otwarta 29 września w Galerii StopArt Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż był okazją do zaprezentowania prac malarskich, które powstawały na przestrzeni lat.

Dożynki Gminne

3 Październik 2017

Dożynki, czyli Święto Plonów to ludowe uroczystości połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W naszej gminie rolnicy również dziękowali za dary ziemi. W sobotę 30 września w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku odbyły się coroczne Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła się polową mszą świętą, po której starostowie dożynek przekazali na ręce gospodarza – burmistrza Andrzeja Grzmielewicza - bochen chleba wypieczony z ziaren tegorocznych zbóż.

"Pożegnanie Lata" w RO nr 6

15 Wrzesień 2017

W sobotę 9 września od godz.16.00 Rada Osiedlowa Nr 6 zorganizowała dla mieszkańców Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata''. Dla uczestników Festynu przygotowaliśmy poczęstunek,konkursy, nagrody. Dla najmłodszych przygotowano zabawy z animatorami, wspaniałą muzykę. Zabawę poprowadził DJ.

Połączone uroczystości w Sieniawce (FOTO)

12 Wrzesień 2017

Uroczystości dożynkowe na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez sołectwa w Gminie Bogatynia. Co prawda centralne uroczystości dożynkowe w naszej gminie odbędą się pod koniec września, ale jak stało się to już tradycją poszczególne wsie organizują dla swoich mieszkańców indywidualne uroczystości święta plonów.

Finał Turnieju w Bogatyni

13 Wrzesień 2017

Tegoroczna 34. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych Bogatynia 2017 odbyła się - z przyczyn niezależnych od organizatorów - później niż zwykle, tj. dnia 9 września 2017 roku, co nie umniejszyło dobrej zabawy dla uczestniczącej bogatyńskiej publiczności, która od lat jest wierna turniejowi.

Dzień Działkowca w "Przylesiu"

12 Wrzesień 2017

Jak co roku wrzesień jest miesiącem kiedy to Rolnicy i Działkowcy podsumowują i świętują zakończenie sezonu oraz prac w polu, sadzie i ogrodzie. Nie inaczej było w miniony piątek w Ogrodach Działkowych "Przylesie" w Bogatyni.

Dzień Porajowa 2017 (FOTO)

7 Wrzesień 2017

W Porajowie po raz kolejny odbył się, cieszący dużym zainteresowaniem festyn pod nazwą "Dzień Porajowa 2017". Jest to cykliczna impreza organizowana przez Sołectwo oraz Radnego Rady Miejskiej Tomasza Korniaka. Założeniem organizatorów podczas tej kulturalno - rozrywkowej imprezy jest integracja i wspólna zabawa. Tegoroczny festyn rozpoczął się w godzinach popołudniowych i trwał do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło licznych atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i starszych Mieszkańców Porajowa. Zapraszamy do obejrzenia galerii foto z tego wydarzenia.  

Koncert Tadeusza TADKA Polkowskiego

4 Wrzesień 2017

4 września w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Tadeusza Polkowskiego, rapera, patrioty, działacza społecznego.

Kolorowe Jarmarki…

28 Sierpień 2017

W niedzielę 27 sierpnia po raz czwarty Działoszyn tętnił życiem. Impreza na powietrzu, przy muzyce, która łączy społeczność oraz promuje urokliwe życie na wsi. To były prawdziwe kolorowe Jarmarki… nie zabrakło niczego. 

XI Spotkanie Integracyjne Zespołów Folklorystycznych

28 Sierpień 2017

W sobotę 26 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich w Markocicach gościło zespoły folklorystyczne z naszego regionu w ramach XI Spotkania Integracyjnego Zespołów Folklorystycznych w Małym Trójkącie.

Dzień Działkowca - ROD "Marzenie"

21 Sierpień 2017

W sobotę, 19 sierpnia w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Marzenie” odbył się piknik z okazji Dnia Działkowca. 

XIX Gala Izerska w Mirsku

16 Sierpień 2017

23 lipca 2017 r. w Mirsku na XIX IZERSKIEJ GALI zaprezentował się zespół ROZMARYN. Wystąpiło 20 zespołów ludowych. Występy na scenie zespołów folklorystycznych to nie szalona rywalizacja a prezentacja umiejętności, dokonań, przekaz tradycji i kultury, ale przede wszystkim znakomita zabawa.

Kolejny sukces KGW i zespołu Działoszynianie

9 Sierpień 2017

W dniu 2 lipca 2017 roku w Karpaczu odbył się V Festiwal "Smaki Liczyrzepy" i II Jarmark Ducha Gór. Udział w nim wziął zespół Działoszynianie wraz z KGW z Działoszyna.

V Festiwal Smaków Liczyrzepy i II Jarmark Ducha Gór

1 Sierpień 2017

W dniu 2 lipca br. Koło Gospodyń Wiejskich w Markocicach i  Zespół Ludowy "Rozmaryn" uczestniczył w V Festiwalu Smaków Liczyrzepy i II Jarmarku Ducha Gór. Impreza odbyła się w Karpaczu.

« Luty »
pn wt sr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1