Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / Noworoczne spotkanie osób niepełnosprawnych
Noworoczne spotkanie osób niepełnosprawnych

19 Styczeń 2018

Tradycyjne spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia to wyjątkowy czas, ale także szczególna okazja aby móc się spotkać, podzielić opłatkiem, ale także przekazać najserdeczniejsze życzenia. Dla członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni oraz ich rodzin i bliskich to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu.

W tym roku spotkanie odbyło się 18 stycznia 2018 roku w Multifunkcjonalnym Centrum Trójstyku. Tradycyjnie rozpoczęło się mszą św. w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni, której przewodniczył Dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej Ksiądz Robert Serafin.

W tej wyjątkowej uroczystości każdego roku uczestniczą: samorządowcy, duchowieństwo, a także przyjaciele i sympatycy Koła. Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz w trakcie spotkania złożył członkom Koła najserdeczniejsze noworoczne życzenia, ale również kierował słowa podziękowania za troskę i serce jakie okazują osobom niepełnosprawnym.

W trakcie uroczystości, w miłej i rodzinnej atmosferze, zebrani podzielili się opłatkiem, złożyli sobie noworoczne życzenia, a także wysłuchali kolęd przygotowanych przez zespół „Bogatynianki”. Nastrój spotkania był jak zawsze pełen ciepła, radości i zrozumienia.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wolontariuszkom z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni za wsparcie, poświęcony czas oraz pomoc podczas uroczystości. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.