Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Akcja Zima 2018 z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji
Akcja Zima 2018 z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

24 Styczeń 2018

Ferie to dla uczniów okres odpoczynku od zajęć szkolnych i wielu obowiązków, to również możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Jak co roku, we wszystkich szkołach podstawowych Miasta i Gminy Bogatynia, zorganizowana została „Akcja zima”. Organizatorem pierwszego tygodnia Akcji był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. Uczestniczyły w niej dzieci w wieku szkolnym, w sumie było to ponad 200 osób.  Drugi tydzień Akcji organizuje Bogatyński Ośrodek Kultury.

Dzieci miały możliwość uczestniczyć w licznych zabawach, ćwiczeniach o charakterze ogólnorozwojowym, konkursach i grach zespołowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje i wyścigi trzech rzędów, zabawy z balonami i chustą Klanzy. W czasie zajęć sportowych przestrzegano przepisów fair play i ogólnych zasad zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Wychowawcy prowadzili różnorodne zajęcia, w tym zajęcia rekreacyjno-sportowe, które miały na celu rozwijać u młodych ludzi zainteresowania sportowe, wdrażać je do odpowiedzialności za własne zdrowie, kształtować cechy motoryczne: szybkość, zwinność, siłę, wytrzymałość, jak również doskonalić u nich samodyscyplinę. Dzieci przede wszystkim pogłębiały pozytywne relacje grupowe: koleżeństwo, zaufanie, uczciwość i wzajemny szacunek.

Basen i kręgielnia w SP3, kino, radio oraz wyjazd na lodowisko uatrakcyjniały zajęcia, kształtując tym samym umiejętność grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Uczestnicy mieli możliwość nauki jazdy na łyżwach. W tym celu cała każda z grup udała się do Zgorzelca na lodowisko „Łoś”. Dzieci były szczęśliwe i zadowolone o czym świadczy nie jedna uśmiechnięta buzia, jak również liczba wyjeżdżających.

Podczas zimowiska odbywały się prelekcje na temat profilaktyki uzależnień. Uświadomiono uczniom jakie są skutki palenia papierosów, zażywania narkotyków oraz nadużywania alkoholu i środków psychoaktywnych. Zajęcia wzbogacone były prezentacją multimedialną. Mieli również sposobność interpretacji plastyczno-technicznych do podanej tematyki. Dodatkowo uczestnicy „Akcji Zima” wykonali laurki dla Babć i Dziadków z okazji ich święta.

Dużym zainteresowaniem cieszył się film pt. ”Gwiezdna misja - Spark ”, na który dzieci udały się do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Spotkania dały wiele okazji do uśmiechu, radości, dzielenia się swoimi przeżyciami.