Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / Festyn dla osób niepełnosprawnych
Festyn dla osób niepełnosprawnych

9 Luty 2018

W niedzielę 4 lutego 2018 r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni odbyła się Sportowa Olimpiada Karnawałowa Dla Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni. 

We wspólnym świętowaniu uczestniczyły osoby niepełnosprawne z :DPS „Jędrek” w Opolnie Zdroju, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Opolnie Zdroju, Pracowni Integracyjnej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury „Bez Barier”, TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni oraz Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. 

Po oficjalnym otwarciu imprezy przez Zastępcę Burmistrza Do Spraw Inwestycji Pana Konrada Wysockiego oraz Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni Pana Andrzeja Rogojszę, uczestnicy przystąpili do zmagań w przygotowanych specjalnie dla nich konkurencjach. Mogli wykazać się swoją sprawnością podczas skakania na piłce czy celnością grając w kręgle lub strzelając do bramki. W przerwie od sportowych emocji goście wykonywali ozdoby i maski karnawałowe pod okiem Pani Agaty Kamieniew-Bernaszuk i Pani Elżbiety Cieślińskiej oraz uczestniczyli w tańcach prowadzonych przez Marcina Woronieckiego i gościa specjalnego Klauna Jejku. Organizatorzy zapewnili także słodki poczęstunek w formie ciasta. Na zakończenie festynu odbył się pokaz teatralny Klauna oraz wręczenie pucharów, dyplomów, medali oraz drobnych upominków w postaci firmowych szaliczków.

Serdecznie dziękujemy Pani Emilii Kurzątkowskiej  za pomoc w organizacji festynu. Dziękujemy również: Marcinowi Woronieckiemu za oprawę muzyczną festynu oraz pomoc w jej prowadzeniu, Stowarzyszeniu Sportowemu GLADIATOR, Pani Agacie Kamieniew-Bernaszuk i Pani Elżbiecie Cieślińskiej za działania plastyczne.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni

 

 

« Marzec »
pn wt sr cz pt so nd
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1