Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Konkurs historyczny w SP 3
Konkurs historyczny w SP 3

12 Kwiecień 2018

Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególne wydarzenie, dlatego w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni pod hasłem „Rok Niepodległej” prowadzone są działania mające na celu upamiętnienie tej historycznie ważnej daty.

W ramach projektu 11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się I Historyczny Konkurs Gminny „Ludzie, Idee i czyny” „Twórcy Niepodległego Państwa Polskiego”, w którym udział wzięli uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy Bogatynia.

Konkurs rozpoczął się częścią artystyczną, w której swoje muzyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie „trójki”.

Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Beata Wiśniewska, która przywitała zebranych gości i uczniów, oficjalnie rozpoczynając konkurs.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz podkreślał, jak istotna i  ważna dla wszystkich Polaków jest setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniom biorącym udział w konkursie burmistrz życzył powodzenia.

Test, z którym musieli zmierzyć się uczniowie wymagał od nich przygotowania oraz szerokiej wiedzy historycznej.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w kręgielni szkoły.

Warto zaznaczyć, iż Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni opracowała bogaty program rocznicowy i zaplanowała szereg różnorodnych wydarzeń w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.