Jesteś tutaj: Strona główna / OCHRONA ŚRODOWISKA / Aktualności / Spotkanie informacyjne - 14 września
Spotkanie informacyjne - 14 września

3 Wrzesień 2018

W dniu 14 września 2018 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie z mieszkańcami gminy w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze", którego koordynatorem jest Departament Edukacji i komunikacji Ministerstwa Środowiska. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in. czym palić w domowych piecach, by nie szkodzić środowisku, a także w jaki sposób uzyskać dofinansowanie na ocieplenie domu bądź na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

Działanie realizowane jest w ramach zadania pn. "Wsparcie zadań Ministra Środowiska w obszarze działań edukacyjnych, informacyjnych i promocyjnych w zakresie zrównoważonego wykorzystania zasobów, poprawy stanu środowiska i zmian klimatu".

Celem działań jest upowszechnienie w społeczeństwie świadomości i odpowiedzialności indywidualnej każdego z mieszkańców za nieodpowiednią jakość powietrza oraz wskazanie sposobów działań wpływających na jego poprawę.

Ponadto poprzez działania Ministerstwo Środowiska chciałoby:
- propagować ideę czystego powietrza, jako ważnego dobra naturalnego,
- podnieść poziom świadomości społeczeństwa w kwestii głównych źródeł zanieczyszczeń powietrza, konsekwencji zdrowotnych jakie powodują oraz dostępnych możliwości przeciwdziałania im,
- promować budowanie, modernizowanie budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz wielorodzinnych z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań (termomodernizacja, wymiana pieców/kotłów).

OPIS DZIAŁANIA
Zadanie obejmuje cykl spotkań we wszystkich gminach w Polsce przy udziale ekspertów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przedstawicieli Ministerstwa Środowiska.

Więcej o projekcie na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska

UWAGA

Informujemy, że uzyskanie dofinansowania w ramach „Programu ograniczania niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” realizowanego w Bogatyni może uniemożliwić skorzystanie potencjalnemu beneficjentowi z dofinansowania w ramach Programu „Czyste powietrze”

Wydział Funduszy Zewnętrznych