Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / Międzynarodowy Dzień Emigranta w Bautzen
Międzynarodowy Dzień Emigranta w Bautzen

20 Grudzień 2018

18 grudnia na "Międzynarodowym Spotkaniu Emigranta" w Starostwie Powiatowym w Bautzen prezentowały się grupy różnych narodów świata. Spotkanie odbyło się w 10. rocznice działalności powiatu na rzecz cudzoziemców zamieszkałych w obszarze Bautzen.

Na zaproszenie pani Anny Piętak-Malinowskiej - pełnomocnik ds. cudzoziemców powiatu Bautzen, zespół ludowy ROZMARYN z Bogatyni prezentował swoje wyroby kulinarne i pieśni ludowe oraz kolędy. Zespół dostał wiele owacji za występ i podziękowań od pani Piętak-Malinowskiej oraz Starosty Bautzen.

Były też gratulacje od Polonii i wiele życzeń z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Prezentacja dziesięcioletniej współpracy organizacji, stowarzyszeń, klubów traktująca wzajemne poznanie się i doświadczanie różnorodności w kulturze i przysmakach całego świata.

Spotkanie było dowodem integracji narodów całego świata, wśród których były rodziny z Arabii, Syrii, Pakistanu, Rosji, Węgier, Polski i innych państw.

Wśród gości zaproszonych z Polski udział wzięli przedstawiciele Starostwa Bolesławiec oraz Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej Bożena Wojciechowska.