Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna / Spotkanie Grupy Roboczej "Współpraca Związków i Stowarzyszeń"
Spotkanie Grupy Roboczej "Współpraca Związków i Stowarzyszeń"

21 Styczeń 2019

W dniu 21 stycznia 2019 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej działającej w ramach Związku Miast "Mały Trójkąt Bogatynia - Hradek n. Nisou - Zittau".

Głównym celem działania grupy jest promowanie i kultywowanie tradycji regionalnych i różnorodności regionu pogranicza poprzez integrowanie środowiska działaczy społecznych, organizacji pozarządowych oraz instytucji działających na rzecz dzieci i młodzieży, seniorów i kobiet oraz osób niepełnosprawnych.

Podczas spotkania uczestnicy omawiali wspólnie zrealizowane działania, jako podsumowanie działalności w roku 2018.

W ramach pracy grupy realizowane były projekty dotyczące przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i cudzoziemców oraz działania na rzecz seniorów, dzieci i młodzieży.

Obecna na spotkaniu pani Bożena Wojciechowska - Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej podziękowała członkom grupy za zaangażowanie w prowadzoną przez Gminę Bogatynia współpracę transgraniczną oraz zadeklarowała dalsze wspieranie podejmowanych działań o charakterze międzynarodowym.