Jesteś tutaj: Strona główna / URZĄD / Komunikaty / Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

20 Marzec 2019

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zgorzelcu informuje o możliwości uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu osób zainteresowanych dokonywaniem uboju poza rzeźnią zwierząt na użytek własny, których ubój na użytek własny jest dopuszczony lub w celu bezpośredniej dostawy przez producenta małych ilości drobiu, królików, zajęcy konsumentom końcowym.

Szkolenie odbędzie się dnia 29 marca 2019 r. o godz. 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu przy ul. Bohaterów II AWP 8 w sali konferencyjnej nr 309.
 
Szkolenie obejmuje zakres:

- rozporządzenie MRiRW dotyczącego uboju zwierząt na użytek własny

- rozporządzenie Rady WE nr 1099/2009

- ustawa o ochronie zwierząt
 
Osoba dokonująca uboju zwierząt poza rzeźnią powinna posiadać zaświadczenie o odbytym szkoleniu. Po zakończeniu szkolenia, na wniosek osoby zainteresowanej, będzie można otrzymać w/w zaświadczenie.

Za wystawienie zaświadczenia należy wnieść opłatę skarbową w wysokości 17 zł (Urząd Miasta Zgorzelec).
 
Ponadto na szkoleniu zostaną omówione zagadnienia związane ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń w Polsce oraz wskazówki w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich poza rzeźnią.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o zgłoszenie telefoniczne do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zgorzelcu do dnia 27 marca 2019 r. pod numerem telefonu: 75 77 520 64.