Jesteś tutaj: Strona główna / URZĄD / Komunikaty / Przypomnienie o obowiązku zamieszczenia sprawozdań przez OPP za rok 2018
Przypomnienie o obowiązku zamieszczenia sprawozdań przez OPP za rok 2018

24 Czerwiec 2019

Szanowni Państwo!
W imieniu Dyrektora Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przypominamy o obowiązku zamieszczenia przez organizację pożytku publicznego zatwierdzonego sprawozdania finansowego oraz sprawozdania merytorycznego z działalności za cały 2018 rok w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego. Termin na zamieszczenie sprawozdań za 2018 rok upływa 15 lipca 2019 roku.

Jeśli rok obrotowy organizacji pożytku publicznego jest inny niż rok kalendarzowy, organizacja zamieszcza sprawozdania za 2018 rok do 2 grudnia 2019 roku (30 listopada w tym roku przypada w sobotę, więc liczy się kolejny dzień roboczy).

Baza sprawozdań organizacji pożytku publicznego znajduje się na stronie www.niw.gov.pl . Aby się zalogować, prosimy kliknąć na czerwony prostokąt zamieszczanie sprawozdań, wpisać 10-cyfrowy nr KRS organizacji i hasło. Jeśli nie pamiętają Państwo hasła, prosimy kliknąć na odnośnik zmiana hasła.

W przypadku zmiany adresu poczty elektronicznej organizacji prosimy o jego aktualizację w bazie sprawozdań organizacji pożytku publicznego (po zalogowaniu się do bazy proszę wejść w Profil - Dane podstawowe - zakładka Inne dane), gdyż czasami wysyłamy do organizacji pożytku publicznego ważne informacje, np. przypomnienia o terminie zamieszczenia sprawozdań w bazie.

Prosimy o zamieszczenie sprawozdań w ww. terminach, gdyż ich niedotrzymanie spowoduje, że organizacja nie zostanie uwzględniona w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2019 rok w 2020 roku.

Jeśli już Państwo zamieścili w bazie sprawozdania za 2018 rok, prosimy o zignorowanie tej wiadomości i dziękujemy za terminowe wywiązanie się z obowiązku sprawozdawczego organizacji pożytku publicznego.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt (tel. 601-901-144, e-mail: opp@niw.gov.pl).

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem informacyjnym dotyczącym praw i obowiązków organizacji pożytku publicznego: