Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / „4 kąty Polski” – Bogatynia
„4 kąty Polski” – Bogatynia

15 Lipiec 2019

W piątek burmistrza Wojciecha Błasiaka odwiedził niecodzienny gość. Pan Janusz Kobyłka z Lubartowa zawitał do Bogatyni w ramach charytatywnego rajdu rowerowego „4 kąty Polski”.

2000 km, 40 miast w ciągu 26 dni, po zdrowie dla dzieci – tak najkrócej można opisać przedsięwzięcie, którego podjął się pan Janusz Kobyłka. Podczas całej wyprawy będzie zbierał fundusze dla podopiecznych Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej z Lubartowa, zajmującej się rehabilitacją niepełnosprawnych dzieci. Rowerzyście z wielkim sercem, podczas wizyty w bogatyńskim magistracie, towarzyszyły panie Monika Wasilewska-Puchacz i Beata Pasek - odpowiednio prezes i wiceprezes fundacji.  

Trasa jaką pokona pan Janusz jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy rozpoczął się w Suwałkach (01.07.2019) i zakończył właśnie w Bogatyni (11.07.2019). Drugi wiedzie z Międzyzdrojów (13.07.2019) do Ustrzyk Dolnych (24.07.2019).

Jak informują organizatorzy, podczas rajdu zaplanowane są spotkania z fanami, pasjonatami rowerów, przyjaciółmi fundacji oraz władzami miast, przez które prowadzi trasa. Pan Janusz będzie promował działalność Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej, pokazując ile dobrego zdziałano dysponując małym budżetem i wielkim zaangażowaniem oraz jak wiele jest jeszcze do zrobienia.

Zeszłoroczny rajd rowerowy pana Janusza dla Bianki zakończył się dużym sukcesem, udało się uzbierać ponad 80 tys. zł!

Relacje z podróży, informacje gdzie aktualnie znajduje się pan Janusz, znajdują się na Facebooku

https://www.facebook.com/januszkobylkanarowerze  oraz https://www.facebook.com/events/286151395601994/

Osoby chętne do wsparcia przedsięwzięcia, wszelkie informacje znajdą na plakacie i na stronie fundacji

http://www.fundacja.stella.com.pl/news.html