Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Aktualności / Bogatynianie upamiętnili 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej
Bogatynianie upamiętnili 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej

3 Wrzesień 2019

Mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęły się bogatyńskie obchody 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Następnie, w uroczystym przemarszu, w asyście orkiestry dętej KWB Turów, pod pomnik w parku Jana Pawła II przeszli kombatanci, Sybiracy, władze samorządowe, harcerze, przedstawiciele służb mundurowych, firm, instytucji, szkół, związków i stowarzyszeń oraz mieszkańcy naszej gminy. W obecności pocztów sztandarowych złożono kwiaty oraz wysłuchano okolicznościowych przemówień. O koszmarze wojny opowiedziała prezes bogatyńskich Sybiraków Zofia Kulikowska.

Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak podkreślił w swoim wystąpieniu, że II wojna światowa to dla nas coraz bardziej zamierzchła przeszłość, ale mieszkając w jednoczącej się Europie trudno sobie wyobrazić, że podobna wojna mogłaby się powtórzyć. Wciąż jednak należy przypominać, do czego prowadzi niechęć wobec innych, która skutecznie podsycana przez propagandę staje się wrogością i nienawiścią. Naszym obowiązkiem jest o tym pamiętać.