Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja / Aktualności / Aneta Dziurdź wyróżniona medalem i tytułem "Nauczyciel Kraju Ojczystego"
Aneta Dziurdź wyróżniona medalem i tytułem "Nauczyciel Kraju Ojczystego"

13 Listopad 2019

W środę, 6 listopada br. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia honorowych wyróżnień w postaci medalu i tytułu "Nauczyciel Kraju Ojczystego". W gronie 23 wyróżnionych nauczycieli znalazła się nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni - Aneta Dziurdź.

Wyróżnienie przyznawane jest przez Kapitułę Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W tym roku zostało wręczone przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz Prezesa ZG PTTK Jerzego Kapłona.

"Dziękujemy Wam za wiele lat wytężonej pracy społecznej (...), dziękujemy i chcemy, abyście mieli przeświadczenie, że ta praca jest przez nas doceniana, czego wyrazem jest to wyróżnienie"  - zwrócił się do odznaczonych Prezes ZG PTTK Jerzy Kapłon.

"Ja sam z PTTK wędrowałem (...) i wiem, że jest to doskonała okazja, aby poznać swój kraj"  - powiedział podczas uroczystości Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Uczestnicy gali otrzymali list gratulacyjny od Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu za szczególne zasługi w pracy edukacyjno-wychowawczej, której celem jest upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci oraz młodzieży.

Aneta Dziurdź jest nauczycielką geografii i członkiem PTTK. Jest także opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni oraz należy do Międzyszkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego "Tramp" Bogatynia.

Pasjonuje się krajoznawstwem i turystyką. Od kilkunastu lat systematycznie pracuje na rzecz dzieci i młodzieży, działając na niwie turystyki i krajoznawstwa w środowisku. Kształtuje w młodym pokoleniu nawyki uprawiania różnych form turystyki i poznawania kraju ojczystego. Przygotowuje uczestników do udziału w marszach na orientację, konkursach krajoznawczo-turystycznych i geograficznych, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Jest współorganizatorką wielu imprez turystycznych.

Jej zaangażowanie i praca z dziećmi i młodzieżą dają wymierne efekty w postaci sukcesów uczniów. Najważniejszymi z nich były:

I miejsce w Finale Centralnym XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Rybniku;

III miejsce w Finale Centralnym XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK w Augustowie;

III miejsce w Finale Centralnym XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w Ustrzykach Dolnych;

III miejsce w Finale Centralnym XLIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK w Supraślu;

IV miejsce w Finale Centralnym XXXIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego PTTK w Gdańsku;

IX miejsce Finale Centralnym XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK w Elblągu;

I miejsce w klasyfikacji drużynowej w Pucharze Dolnego Śląska w Marszach na Orientację 2014;

II miejsce w klasyfikacji indywidualnej w Pucharze Dolnego Śląska w Marszach na Orientację 2014;

I miejsce w II Rundzie Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację 2019;

I miejsce w IV Rundzie Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację 2019;

I miejsce w VI Rundzie Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację 2019;

I miejsce w XLV Jeleniogórskim Rajdzie Młodzieży Szkolnej "Kowary 2019";

Dwukrotny tytuł Laureata Olimpiady Geograficznej dla Uczniów Dolnośląskich Gimnazjów.

GRATULUJEMY!