Jesteś tutaj: Strona główna / KULTURA / Wiadomości kulturalne / W tonacji festiwalowej...
W tonacji festiwalowej...

11 Grudzień 2019

Malinowo i Festiwalowo w tonacji pięknych kolęd i pastorałek, 8-go grudnia dotarliśmy do finału IX Festiwalu Kobiet i Rodziny, który odbył się w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.

Pierwszy przystanek prowadzący do finału miał miejsce 14 listopada - „Kobiecy świat zapachów i kolorów” otwierał nasze zmysły na więcej i więcej...
Z każdym warsztatem, spotkaniem autorskim dusza i ciało wiedziały o sobie więcej. Wędrówka ku sobie trwała w najlepsze. Rodziły się nowe pytania, pomysły i wewnętrzne mini spory: "Kto ma rację?", "Czy faktycznie tak jest?". Tak zamyśleni zawędrowaliśmy m.in. na warsztaty Konrada Mężyńskiego „Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne” i stała się jasność w myśleniu. Od tego warsztatu, przez kilka kolejnych spotkań, robiąc kilka kolejnych kroków dotarliśmy do spotkania z radcą prawnym Bernadettą Baszak, by rozwiać wątpliwości do końca. Pełni wiedzy, energii i w malinowych nastrojach, podczas finału festiwalu wzięliśmy udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym, gdzie mogliśmy zakupić piękne i wyjątkowe świąteczne ozdoby i specjały. Następnie odbył się finałowy koncert, gdzie chóralnie razem z „Amazonkami” i „Yamayką” wyśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Na koniec gratulowaliśmy zwycięzcom festiwalowego losowania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez naszych partnerów: Malinowy Dwór Hotel Medical&SPA i "Merlin" Salon Fryzjersko-Kosmetyczny.

Tak dla przypomnienia:
Organizatorami IX Festiwalu Kobiet i Rodziny byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bogatyni oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni.
Partnerami Festiwalu byli: Bogatyński Ośrodek Kultury, Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki”, Stowarzyszenie „Razem dla Bogatyni”, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Przedszkole Publiczne nr 5, TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni.
Partnerami wspierającymi (fundatorzy nagród): Malinowy Dwór Hotel Medical&SPA, Merlin Salon Fryzjersko-Kosmetyczny.
Patronat honorowy pełnił: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak.
Partnerzy Medialni: ArtRadio Bogatynia, TV Bogatynia, Bogatynia.info.pl, Biuletyn Informacyjny Miasta i Gminy Bogatyni, Portal Góry Izerskie.
Koordynatorem całości był Adam Balcer.

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do powstania IX Festiwalu Kobiet i Rodziny oraz dla osób, które razem z nami dzielnie kroczyły od warsztatu do warsztatu! Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia: Krzysztof Kasprzyk

 

 

« Luty »
pn wt sr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1