Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Uwaga cyfrowo kompetentni!

9 Wrzesień 2019

Od dzisiaj (9.09.2019 r.) rozpoczynamy zajęcia w ramach projektu "Cyfrowo kompetentni".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 Wrzesień 2019

W poniedziałek 2 września po wakacyjnej przerwie do szkół powrócili uczniowie. 

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęło w naszej gminie łącznie 2193 uczniów. Do przedszkoli uczęszcza 669 dzieci. W szkołach podstawowych jest 1703 uczących się, w tym 203 pierwszoklasistów. Do bogatyńskiego Ogólniaka uczęszcza 108 uczniów, w tym 72 w klasach pierwszych. Górnik zasila 382 uczniów, z czego 196 to uczniowie klas pierwszych. Wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy wielu sukcesów oraz 100% frekwencji.

Oferta Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich

5 Sierpień 2019

Co zrobić gdy nauka nie jest mocną stroną dziecka? Co zrobić gdy dziecko nie uzyskało promocji do następnej klasy, i to po raz kolejny? Jak pomóc dzieciom, które do sukcesu dążą inną drogą niż średnia ocen? Na to i wiele innych pytań odpowie Ośrodek Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Ząbkowicach Śląskich.

Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

7 Sierpień 2019

Kolejna edycja akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia za nami. W wyjeździe do Kijowa uczestniczyli aktualni uczniowie i absolwenci szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni: Mikołaj Onyszko, Mateusz Bogusiewicz, Kaja Mruk, Karolina Głuchan, Agnieszka Chojnacka, Wojciech Janowski, Mateusz Użarowski, Damian Kącki i Maciej Śloderbach. Opiekunem była Leokadia Kołodyńsk-Zysk, ze wsparciem Witolda Zagrodnego z Lubiatowa.