Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Świętował "Górnik"

5 Grudzień 2019

Podczas wczorajszej Barbórki swoje święto obchodził także Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni czyli popularny "Górnik".

Warsztaty dziennikarskie w ramach projektu „Cyfrowo kompetentni”

21 Listopad 2019

W środę 20 listopada Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni odwiedzili wyjątkowi goście, którzy przyjechali ze Szkoły Podstawowej w Działoszynie. Była to grupa uczniów biorących udział w warsztatach dziennikarskich, zorganizowanych w ramach projektu Cyfrowo kompetentni” - projekt dofinansowany  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego  ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet X. Działanie 10.2, Poddziałanie 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Zajęcia w ramach programu "Cyfrowo kompetentni"

18 Listopad 2019

Od września 2019 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni,  Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, Szkoły Podstawowej nr 4 w Bogatyni, Szkoły Podstawowej  nr 5 w Bogatyni, Szkoły Podstawowej w Porajowie i Szkoły Podstawowej w Działoszynie uczestniczą w zajęciach dodatkowych realizowanych w ramach projektu ,,Cyfrowo kompetentni” - projekt dofinansowany  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego  ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet X. Działanie 10.2, Poddziałanie 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia

7 Sierpień 2019

Kolejna edycja akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia za nami. W wyjeździe do Kijowa uczestniczyli aktualni uczniowie i absolwenci szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni: Mikołaj Onyszko, Mateusz Bogusiewicz, Kaja Mruk, Karolina Głuchan, Agnieszka Chojnacka, Wojciech Janowski, Mateusz Użarowski, Damian Kącki i Maciej Śloderbach. Opiekunem była Leokadia Kołodyńsk-Zysk, ze wsparciem Witolda Zagrodnego z Lubiatowa.