Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Edukacja
edukacja

Dzięki profesjonalnej kadrze nauczycielskiej, doskonałej bazie dydaktycznej oraz dofinansowaniu z budżetu gminy nasza oświata stoi na najwyższym poziomie.

Podległe bogatyńskiemu samorządowi jednostki to sześć przedszkoli i siedem szkół podstawowych. Bogatyńskie placówki były wyróżniane wieloma nagrodami i certyfikatami, m.in. „Szkoła z klasą". Na terenie gminy znajdują się także dwie szkoły podległe starostwu: liceum ogólnokształcące i zespół szkół zawodowych.
Komfortowe warunki nauki dzieci i młodzieży niepełnosprawnej to jeden z priorytetów bogatyńskiej polityki oświatowej. Przedszkola i szkoły posiadają oddziały integracyjne, funkcjonuje specjalny samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Współpraca z pobliskimi szkołami z terenu Niemiec oraz Czech sprzyja kontaktom międzynarodowym, nauce języków obcych, rozwijaniu świadomości wspólnoty europejskiej oraz przełamywaniu stereotypów.

Uczę się bezpiecznie żyć

20 Maj 2019

17 maja 2019 r. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się Finał Dolnośląski XV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć". Zmagania o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego oraz o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W tym prestiżowym konkursie wielki sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie.

Najlepsi matematycy powiatu

17 Maj 2019

15 maja, w Domu Kultury w Jagodzinie, odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny klas VII zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Ruszowie. Najlepsi uczniowie klas siódmych ze szkół powiatu zgorzeleckiego przybyli, aby wykazać się wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych.

Powiatowa Olimpiada Biblijna

16 Maj 2019

9 maja w Szkole Podstawowej nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni, odbył się finał Powiatowej Olimpiady Biblijnej ze znajomości Listu Świętego Pawła do Rzymian. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie z całego powiatu.