Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Spotkanie Grupy Roboczej "Współpraca Związków i Stowarzyszeń"

21 Styczeń 2019

W dniu 21 stycznia 2019 r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej działającej w ramach Związku Miast "Mały Trójkąt Bogatynia - Hradek n. Nisou - Zittau".

Spotkanie robocze INTERREG

17 Styczeń 2019

W środę 16 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyło się spotkanie grup roboczych z Polski, Czech oraz Niemiec.

Spotkanie noworoczne w Zittau

14 Styczeń 2019

W dniu 10 stycznia 2019 r. z inicjatywy Burmistrza Zittau Thomasa Zenkera odbyło się kolejne spotkanie noworoczne dzieci z Euroregionu. Tegoroczne przebiegało pod hasłem "Dziecięce marzenia". 

Noworoczne spotkanie na trójstyku

31 Grudzień 2018

Już po raz 13 mieszkańcy pogranicza spotkali się 30 grudnia na trójstyku aby pożegnać odchodzący rok.

Międzynarodowy Dzień Emigranta w Bautzen

20 Grudzień 2018

18 grudnia na "Międzynarodowym Spotkaniu Emigranta" w Starostwie Powiatowym w Bautzen prezentowały się grupy różnych narodów świata. Spotkanie odbyło się w 10. rocznice działalności powiatu na rzecz cudzoziemców zamieszkałych w obszarze Bautzen.

Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov

9 Październik 2018

6 października odbył się kolejny już Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Niezwykłe miejsce, jakim jest styk trzech granic, od wielu już lat jednoczy przygraniczną społeczność.

Międzynarodowy Parlament Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa”

25 Kwiecień 2018

24 kwietnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w ramach działalności Międzynarodowego Parlamentu Dziecięco – Młodzieżowy „Nysa” odbyła się V Międzynarodowa Konferencja dla Dzieci i Młodzieży pod nazwą „Czas wolny w moim regionie”.

Noworoczne spotkanie osób niepełnosprawnych

19 Styczeń 2018

Tradycyjne spotkanie opłatkowe osób niepełnosprawnych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia to wyjątkowy czas, ale także szczególna okazja aby móc się spotkać, podzielić opłatkiem, ale także przekazać najserdeczniejsze życzenia. Dla członków Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w Bogatyni oraz ich rodzin i bliskich to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu.

Wigilia OSP

21 Grudzień 2017

W środę 20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Bogatyni.

Wigilia Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

20 Grudzień 2017

We wtorek 19 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Miejsko-Gminne Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Wigilia w Klubie Puszystych

19 Grudzień 2017

W sobotę 16 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bogatyński Klub Puszystych.

Wigilia Stowarzyszenia Pracowników DOLTEX

18 Grudzień 2017

W piątek 15 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Stowarzyszenia Pracowników DOLTEX.

Wigilia Klubu Nauczycielskiego „Izis” w Bogatyni

18 Grudzień 2017

W czwartek 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Klub Nauczycielski „Izis” w Bogatyni.

Wigilia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”

15 Grudzień 2017

W czwartek 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez Bogatyńskie Stowarzyszenia Diabetyków „Insulinka”.

Wiosenne spotkanie w Świeradowie Zdroju

23 Maj 2017

Gmina Bogatynia zrealizowała po raz kolejny projekt dla dzieci i młodzieży pn. "Wiosenne spotkanie młodzieży w Świeradowie Zdroju" ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży za pośrednictwem Euroregionu NYSA.

Festyn "Na wspólnej drodze"

17 Maj 2017

W kolejną rocznicę akcesji Polski i Czech do Unii Europejskiej mieszkańcy przygranicznych miejscowości tradycyjnie spotkali się w dniu 13 maja 2017 r. na Trójstyku.

Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków - „Na Wspólnej Drodze”

17 Maj 2017

W sobotę 13 maja 2017 r. na Styku Trzech Granic odbyła się „Międzynarodowa Olimpiada Przedszkolaków” będąca częścią międzynarodowego festynu „Na Wspólnej Drodze”. W zawodach sportowo-rekreacyjnych wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 4 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 5 w Bogatyni, Przedszkola Publicznego nr 6 w Bogatyni, niestety nasi koledzy z Niemiec i Czech przestraszyli się panującej aury pogodowej i nie przybyli na Olimpiadę. 

Wigilia w Klubie Nauczycielskim "Izis"

20 Grudzień 2016

15 grudnia 2016 r. w restauracji "Hoker" spotkaliśmy się przy wigilijnym stole.

Barbórka w Górniczym Klubie Seniora

7 Grudzień 2016

Barbórka to tradycyjne święto, które każdego roku obchodzone jest niezwykle uroczyście. To święto, które ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ podkreśla przywiązanie do tradycyjnych wartości.

Międzynarodowy Dzień Seniora

4 Listopad 2016

26 października w Górniczym Klubie Seniora odbył się Międzynarodowy Dzień Seniora.