Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

XV Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov

11 Październik 2016

1 października 2016 roku w Kopaczowie odbył się już po raz 15 Europejski Odpust Kopaczów - Oldřichov. W tym dniu mieszkańcy Polski, Czech i Niemiec spotkali się by wspólnie wspominać i planować przyszłość. Jak podkreślali goście, to niezwykłe miejsce, jakim jest styk trzech granic, od wielu już lat jednoczy przygraniczną społeczność.

Wzruszające spotkanie

20 Wrzesień 2016

19 września w siedzibie Koła Związku Sybiraków w Bogatyni odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodzonego Światowego Dnia Sybiraka. Dzień ten przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r. 

Wizyta NATO na Trójstyku

10 Czerwiec 2016

W dniu 02 czerwca 2016 roku na Trójstyku  członkowie Związku Miast ,,Mały Trójkat” Bogatynia- Hradek n.Nisou- Zittau gościli przedstawicieli  NATO.  Okazją do wizyty na Trójstyku był przystanek w przejeździe oddziałów w ramach marszu taktycznego do Estonii.  

Festyn "Na Wspólnej Drodze”

10 Czerwiec 2016

W kolejną rocznicę akcesji  Polski i Czech do Unii Europejskiej mieszkańcy przygranicznych miejscowości tradycyjnie spotkali się w dniu 04 czerwca 2016r. na Trójstyku. Oficjalnie rozpoczęcie festynu  zainicjował występ Zakładowej Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Turów pod batutą Jerzego Bzowskiego oraz przemówienia burmistrzów z Bogatyni, Hradka  nad Nysą oraz Zittau. 

V Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2016

1 Styczeń 1970

V Dolnośląskie Targi Organizacji Pozarządowych 2016

19 czerwca 2016 r., Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław

Wycieczka w ramach współpracy "Sąsiedztwo i język"

18 Maj 2016

W dniach 11-13 maja 2016 r. odbyła się szkolna wycieczka do Szklarskiej Poręby, której uczestnikami byli uczniowie klasy II, oraz uczennice klasy I i IV Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni razem z zaprzyjaźnionymi uczniami z Ostritz w ramach współpracy polsko-niemieckiej. Uczestnicy, korzystając ze wspaniałej pogody, mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji turystycznych Karkonoszy.

Polsko-Czesko-Niemieckie Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne

26 Kwiecień 2016

Zapraszamy na X Międzynarodowe Polsko-Czesko-Niemieckie Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne. Targi odbędą się 11 maja, pomiędzy godz. 10.00-14.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. 

Wiosenne spotkanie w Świeradowie Zdroju

26 Kwiecień 2016

Gmina Bogatynia zrealizowała po raz kolejny projekt dla dzieci i młodzieży  pn. „Wiosenne spotkanie młodzieży  w Świeradowie Zdroju” ramach wsparcia finansowego udzielonego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży  za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Międzynarodowy Festiwal Sportu

6 Kwiecień 2016

Za nami pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Sportu Bogatynia 2016. W sobotę 2 kwietnia sportowcy niemal w każdym wieku rywalizowali w dyscyplinach zarówno drużynowych jak i indywidulanych, zdobywając medale i niejednokrotnie poprawiając swoje najlepsze osiągnięcia. 

"Masopust" - wspólne świętowanie

11 Luty 2016

W sobotę 6 lutego br. ulicami naszego miasta partnerskiego Hradka n. Nisou przeszedł barwny pochód karnawałowy z udziałem przybyszów, przebierańców i gości z przygranicznych miejscowości regionu Związku Miast Mały Trójkąt.

Noworoczne spotkanie na trójstyku

4 Styczeń 2016

Już po raz dziewiąty mieszkańcy pogranicza spotkali się 30 grudnia na trójstyku.

Polsko-Niemiecka BARBÓRKA 2015

7 Grudzień 2015

29 listopada 2015r. w Górniczym Klubie Seniora odbyło się uroczyste spotkanie Barbórkowe, które rozpoczęło się mszą św. w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

IX Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

28 Październik 2015

Już po raz dziewiąty w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się Międzynarodowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Impreza odbyła się w poniedziałek 26 października o godz. 15.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury.

Odpust Europejski w Kopaczowie

6 Październik 2015

W sobotę 3 października w Kopaczowie odbył się XIV już europejski odpust. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego przemarszu pod pomnik przed Kościołem w Kopaczowie przy akompaniamencie Zakładowej Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Turów. 

Festyn Trzech Państw

8 Czerwiec 2015

W sobotę, 6 czerwca w Weinauparku w Zittau odbyła się kolejna edycja Festynu Trzech Państw pn: ”Trójkolorowy festyn dla dzieci i rodzin”. Podczas festynu przedstawiciele Trzech Narodów z Zittau, Bogatyni i Hradka nad Nysą przedstawiały swój program artystyczny. 

II Międzynarodowa Konferencja w Regionie Trójstyku

24 Kwiecień 2015

Dnia 20.04.2015r. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Młodzieży z Międzynarodowego Parlamentu Dziecięco – Młodzieżowego „NYSA” pn. „ Bezpieczeństwo w Regionie Trójstyku”. 

Dzień Kobiet w ZNP

13 Marzec 2015

W czwartek, 12 marca o godzinie 16.00 w Restauracji „Hoker” odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Sekcję Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Bogatyni. W spotkaniu wzięli udział zarówno goście z Czech jak i samorządowcy Miasta i Gminy Bogatynia.