Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

XXI Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych

2 Luty 2015

W sobotę, 31 stycznia 2015 r. w Multifunkcyjnym Centrum Trójstyku w Bogatyni odbył się XXI Przegląd Zespołów Kolędniczych i Śpiewaczych „Kolęda 2015” – Konkurs Tradycji.

Dzień Babci i Dziadka w Klubie Seniora Serbinów (foto)

2 Luty 2015

We wtorek ,27 stycznia, w Restauracji „Hoker” (AR-SO Mariusz Arendarczyk), odbyło się spotkanie integracyjne zorganizowane przez Klub Seniora Serbinów. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele bogatyńskiego samorządu oraz goście z Zittau i Hradka nad Nysą. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka.  

”Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie” - warsztaty rękodzieła

1 Lipiec 2013

17 czerwca 2013 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Bogatyni odbyły się Kolejne warsztaty rękodzieła ludowego organizowane w ramach projektu: ”Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie”. Warsztaty realizowane są przez Gminę Bogatynia z udziałem czeskiego partnera miasta Hradek nad Nisou, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska.

Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie - kolejne warsztaty

7 Czerwiec 2013

W dniu 27.05.2013 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Bogatyni odbyły się kolejne warsztaty rękodzieła ludowego w ramach projektu: "Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie" realizowanego przez Gminę Bogatynia z udziałem partnera miasta Hradek nad Nisou, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska.

Relacja z rajdu rowerowego „Na Wspólnej Drodze”

22 Kwiecień 2013

20 kwietnia 2013 roku Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog - Tur” przy OSiR w Bogatyni, była organizatorem oraz uczestnikiem rajdu rowerowego w ramach festynu „Na Wspólnej Drodze” organizowanego przez Związek Miast "Mały Trójkąt" Zittau – Bogatynia – Hradek nad Nisou .

Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie

12 Kwiecień 2013

”Tradycje i zwyczaje w Małym Trójkącie” to wspólny projekt realizowany przez Gminę Bogatynia z udziałem partnera miasta Hradka nad Nisou w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska.

Międzynarodowy Dzień Seniora

12 Październik 2012

26 września br. w Domu Weselnym w Bogatyni, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Rokrocznie organizatorem tego typu spotkań na naszym terenie jest Klub Seniora „Serbinów” działający przy Radzie Osiedla nr 7.

XI Europejski Odpust

9 Październik 2012

6 października już po raz jedenasty odbył się Europejski Odpust Kopaczów-Oldřichov. Mieszkańcy trzech narodów spotkali się pod pamiątkowym pomnikiem symbolizującym integrację i jedność.

Ślady historii w regionie trójstyku

4 Wrzesień 2012

31 sierpnia 2012 r. w Heřmanicach v Podještědí odbyły się dwudniowe warsztaty pn.: Ślady historii w regionie trójstyku .

Międzynarodowy Jarmark Ludowy - Festyn Trzech Państw

21 Czerwiec 2012

16 i 17 czerwca w Bogatyni odbył się Festyn Trzech Państw. Podczas dwudniowej imprezy nie zabrakło wielu atrakcji dla wszystkich, którzy przybyli na stadion przy ul. Sportowej.

Międzynarodowe warsztaty w Hermanicach

20 Kwiecień 2012

W dniach 13-14 kwietnia w Hermanicach w ramach współpracy transgranicznej odbyło się międzynarodowe, warsztatowe spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Przeszłość i przyszłość w regionie trzech państw” .

Jubileusz Związku Miast

14 Listopad 2011

4 listopada w Bogatyńskim Ośrodku Kultury świętowano jubileusz X-lecia Związku Miast „Mały Trójkąt” Zittau – Bogatynia – Hradek nad Nisou.

Międzynarodowe świętowanie

3 Październik 2011

W dniu 1 października odbył się Europejski Odpust Kopaczów – Oldrichov. Już po raz 10 mieszkańcy Polski, Czech i Niemiec spotkali się, aby wspólnie modlić się, bawić, wspominać i rozmawiać o przyszłości.

Transgraniczna Giełda Informacji

28 Wrzesień 2011

24 września br. w Kościele Klasztornym w Zittau odbyła się Transgraniczna Giełda Informacji pod hasłem „Bez granic-Ponad granicami”. Podczas giełdy zaprezentowane zostały międzynarodowe oferty w takich dziedzinach jak: edukacja, sprawy społeczne, zdrowotne, historia, gospodarka oraz jakość życia.

Narada Grupy Kierowniczej

16 Wrzesień 2011

14 września w sali konferencyjnej bogatyńskiego Urzędu Miasta i Gminy odbyło się kolejne posiedzenie Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt” Zittau, Bogatynia, Hradek nad Nisou.

Regionalny Konkurs Grantowy 2011

18 Sierpień 2011

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2011".

Kolonie w Hartau

26 Lipiec 2011

Na zaproszenie organizacji Kinderschutzbund w Zittau - od lat współpracującej z Gminą Bogatynia, dzieci z Zittau, Bogatyni i Dolni Podluzi, po raz kolejny, wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu w Hartau (Birkenhof). Kolonie, pod hasłem Życie w epoce kamienia łupanego , trwały od 11 do 22 lipca.

Na wspólnej drodze

16 Maj 2011

Kolejna rocznica wstąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej była okazją do zorganizowania Festynu na Styku Trzech Granic pod nazwą „Na wspólnej drodze”. Coroczne świętowanie na Styku Trzech Granic stało się już tradycją a Festyn na stałe wpisał się do kalendarza imprez.

Międzynarodowe warsztaty w Hermanicach

28 Kwiecień 2011

W ramach współpracy przygranicznej prowadzonej przez Gminę Bogatynia, odbyły się międzynarodowe warsztaty zorganizowane przez partnera z Czech.

Narada Grupy Kierowniczej Związku Miast

6 Kwiecień 2011

W środę 6 kwietnia br. odbyła się kolejna narada Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt”.