Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Współpraca transgraniczna
ZWIĄZEK MIAST

"Mały Trójkąt"

Zittau, Bogatynia, Hradek n. Nysą

Międzynarodowy Jarmark Ludowy - Festyn Trzech Państw

21 Czerwiec 2012

16 i 17 czerwca w Bogatyni odbył się Festyn Trzech Państw. Podczas dwudniowej imprezy nie zabrakło wielu atrakcji dla wszystkich, którzy przybyli na stadion przy ul. Sportowej.

Międzynarodowe warsztaty w Hermanicach

20 Kwiecień 2012

W dniach 13-14 kwietnia w Hermanicach w ramach współpracy transgranicznej odbyło się międzynarodowe, warsztatowe spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Przeszłość i przyszłość w regionie trzech państw” .

Jubileusz Związku Miast

14 Listopad 2011

4 listopada w Bogatyńskim Ośrodku Kultury świętowano jubileusz X-lecia Związku Miast „Mały Trójkąt” Zittau – Bogatynia – Hradek nad Nisou.

Międzynarodowe świętowanie

3 Październik 2011

W dniu 1 października odbył się Europejski Odpust Kopaczów – Oldrichov. Już po raz 10 mieszkańcy Polski, Czech i Niemiec spotkali się, aby wspólnie modlić się, bawić, wspominać i rozmawiać o przyszłości.

Transgraniczna Giełda Informacji

28 Wrzesień 2011

24 września br. w Kościele Klasztornym w Zittau odbyła się Transgraniczna Giełda Informacji pod hasłem „Bez granic-Ponad granicami”. Podczas giełdy zaprezentowane zostały międzynarodowe oferty w takich dziedzinach jak: edukacja, sprawy społeczne, zdrowotne, historia, gospodarka oraz jakość życia.

Narada Grupy Kierowniczej

16 Wrzesień 2011

14 września w sali konferencyjnej bogatyńskiego Urzędu Miasta i Gminy odbyło się kolejne posiedzenie Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt” Zittau, Bogatynia, Hradek nad Nisou.

Regionalny Konkurs Grantowy 2011

18 Sierpień 2011

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym ogłoszonym w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2011".

Kolonie w Hartau

26 Lipiec 2011

Na zaproszenie organizacji Kinderschutzbund w Zittau - od lat współpracującej z Gminą Bogatynia, dzieci z Zittau, Bogatyni i Dolni Podluzi, po raz kolejny, wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu w Hartau (Birkenhof). Kolonie, pod hasłem Życie w epoce kamienia łupanego , trwały od 11 do 22 lipca.

Na wspólnej drodze

16 Maj 2011

Kolejna rocznica wstąpienia Polski i Czech do Unii Europejskiej była okazją do zorganizowania Festynu na Styku Trzech Granic pod nazwą „Na wspólnej drodze”. Coroczne świętowanie na Styku Trzech Granic stało się już tradycją a Festyn na stałe wpisał się do kalendarza imprez.

Międzynarodowe warsztaty w Hermanicach

28 Kwiecień 2011

W ramach współpracy przygranicznej prowadzonej przez Gminę Bogatynia, odbyły się międzynarodowe warsztaty zorganizowane przez partnera z Czech.

Narada Grupy Kierowniczej Związku Miast

6 Kwiecień 2011

W środę 6 kwietnia br. odbyła się kolejna narada Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt”.

Hradek przewodniczy w „Małym Trójkącie“

2 Marzec 2011

We wtorek 1 marca w Zittau odbyła się sesja Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt”. Najważniejszym punktem wtorkowych obrad było podjęcie uchwały budżetowej oraz uroczyste przekazanie prezydentury w „Małym Trójkącie” burmistrzowi Hradka.

Bezpieczeństwo w Trójziemi

11 Luty 2011

W środę 9 lutego w Zittau odbyła się narada grupy projektowej „Bezpieczeństwo w Trójziemi”.

Bezpieczeństwo w regionie

13 Styczeń 2011

W środę 12 stycznia w Bogatyni po raz kolejny spotkali się członkowie Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt”.

Bogatynia w rankingu

7 Styczeń 2011

Bogatynia w pierwszej trójce rankingu prezentującego ilość projektów zrealizowanych przez szkoły i pozostałe instytucje z terenu gminy Bogatynia dofinansowane przez organizację rządową Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).

Związek Miast „Mały Trójkąt” znowu nagrodzony

18 Październik 2010

15 października 2010 roku w Bolesławcu odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Nagroda Euroregionu Neisse - Nisa - Nysa 2010”.

Narada Grupy Kierowniczej Związku Miast

8 Październik 2010

W środę 6 października w Bogatyni odbyło się kolejne posiedzenie Grupy Kierowniczej Związku Miast „Mały Trójkąt”.

Festyn Trzech Państw tym razem w Hradku nad Nysą

16 Czerwiec 2010

„Wszyscy płyniemy jedną łodzią”

Pod takim hasłem w dniach 12 i 13 czerwca br. odbyła się kolejna już edycja Festynu Trzech Państw. W tym rok gospodarzem obchodów było miasto Hradek nad Nysą.

Sesja Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt”

10 Czerwiec 2010

9 czerwca 2010 roku w Bogatyni odbyła się 12 Sesja Wspólnej Rady Związku Miast „Mały Trójkąt” Bogatynia(PL) – Hradek nad Nisou (CZ) – Zittau (D). Najważniejszym punktem obrad środowej sesji było podjęcie uchwały budżetowej na rok 2010 oraz uroczyste przekazanie prezydentury przez obecnego Prezydenta Związku Miast Andrzeja Grzmielewicza na ręce Nadburmistrza Miasta Zittau Pana Arnd Voigt.

Kobiety i warzenie piwa

16 Marzec 2010

W niedzielę 14 marca br. w Niemczech w Muzeum Niesky odbyła się wystawa pt.: „ Z jęczmienia nawarzę dobrego piwa…”