Jesteś tutaj: Strona główna / BOGATYNIA / Domy przysłupowe / „Pogranicze” pomaga ratować przysłupy
„Pogranicze” pomaga ratować przysłupy

26 Sierpień 2011

W maju bieżącego roku Rada Gminy i Miasta Bogatynia podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Bogatynia do Stowarzyszenia Południowo – Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.

Głównym celem „Pogranicza” jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju miast i gmin pogranicza dolnośląskiego. Stowarzyszenie inicjuje działania związane z edukacją przyrodniczą, ekologiczną czy też historyczną oraz współpracuje z placówkami oświatowymi i instytucjami społecznymi.

Jednym z projektów, który będzie realizowało Stowarzyszenie jest rewitalizacja budynku przy ul. Strumykowej 1 w Bogatyni. Dom ten nie został wybrany przypadkowo. Przy wyborze brano pod uwagę lokalizację budynku, łatwą dostępność dojazdu z głównej drogi. Oceniano także wartość historyczną obiektu. Według planów Stowarzyszenia zrewitalizowany dom ma być otwarty dla wszystkich organizacji z gminy Bogatynia. Jednocześnie będzie to siedziba Stowarzyszenia „Pogranicze” i punkt, gdzie będzie można uzyskać wszelkie wiadomości na temat domów przysłupowych.

W dniu 25 sierpnia w Bogatyni przy ulicy Strumykowej właśnie przy budynku, który przeznaczono do rewitalizacji odbyło się spotkanie władz samorządowych Bogatyni z prezesem Stowarzyszenia „Pogranicze” Edwardem Szczerbieniem oraz Jerzym Zielińskim wieloletnim samorządowcem i wielkim pasjonatem zabudowy łużyckiej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo ze spotkania.


"Pogranicze" pozyskuje środki na dom przy... przez bogatynia